10 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

Przed czwartoligowcami ze śląska już dziesiąta seria gier. Czas biegnie nieubłaganie i powoli zbliżamy się już do półmetka rozgrywek. Przeanalizujmy wspólnie co nas czeka w najbliższy weekend.

Liderujący Decor Bełk będzie podejmował rezerwy Tyskiego Sportu. Tyszanie tydzień temu rozgromili Drzewiarz Jasienica 7:2, ale mieli solidne wsparcie pierwszego zespołu. Tym razem na takie nie mogą liczyć ponieważ pierwszoligowcy będą grali w ten sam dzień. Dlatego piłkarze z Bełku powinni bez problemu zainkasować kolejne trzy punkty. Podobnie zresztą jak druga w tabeli Polonia Bytom. Bytomianie zagrają co prawda w roli gości, ale na własnym stadionie. Goczałkowice to kolejny klub, który nie był w stanie zorganizować meczu z byłym Mistrzem Polski na swoim stadionie. Nie da się ukryć, że taka sytuacja nieco wypacza emocje w poszczególnych spotkaniach, ale to było do przewidzenia ponieważ większość klubów nie jest w stanie zorganizować takiego meczu bo zgody na niego nie wyda policja.

Trzecia ekipa z ligowej stawki, GKS Radziechowy-Wieprz, będzie gościła w Gaszowicach. Niepokonany do niedawna beniaminek, poległ pierwszy raz przed tygodniem i będzie musiał się zmierzyć z nową sytuacją w tm sezonie. Radziechowy będą faworytem tego starcia.

Wilcza z Zielińskim w składzie to Wilcza skuteczna. Pauzujący za kartki najlepszy snajper Wilków wraca do gry, a Wilki znów punktują. Tym razem jedno z objawień tego sezonu będzie grało w Skoczowie i nie da się ukryć, że słabo spisujący się ostatnio Beskid będzie miał spory problem żeby zapunktować. Ale być może wykorzysta atut własnego boiska.

Bardzo ciekawie powinno być w Czechowicach, gdzie rezerwy Podbeskidzia podejmą Odrę Centrum. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, więc Bielszczanie będą mieć wsparcie zawodników z pierwszego zespołu. Choć prawda jest taka, że młodzież już udowodniła w tych rozgrywkach, że sama radzi sobie równie dobrze. Dla Wodzisławian będzie to więc tak czy siak bardzo trudne przetarcie.

Spójnia Landek ostatnie nie zachwyca i w sobotnie popołudnie będzie miała szansę na powrót do wygrywania. Ekipa spod Bielska-Białej podejmie ostatnią ekipę tabeli, MKS Lędziny. Goście jednak potrafią wyszarpać punkty mocniejszym od siebie o czym przekonała się przed tygodniem nasza ekipa. I właśnie podopieczni Macieja Żaka, podobnie jak Ladnek, będą szukać powrotu na właściwe tory w starciu z przedostatnią drużyną ligowej stawki, Unią Racibórz. Goście to zespół bardzo niewygodny, ale jeśli chce się walczyć o coś poważnego w tym sezonie to takie mecze trzeba wygrywać.

I na koniec korespondencyjne starcie Kuźni Ustroń z Drzewiarzem Jasienica. Oba zespoły grają w kratkę i ewentualne zwycięstwo pozwoli oddalić od siebie widmo strefy spadkowej.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej dziesiątej kolejki HAIZ IV ligi śląskiej gr.II: