11 kolejka Haiz IV ligi: Czaniec ograł lidera

Obecny sezon jak na tyle wyrównany, że niemalże po każdej kolejce mamy nowego lider i nikt nie może sobie wypracować pokaźnej przewagi nad resztą stawki. Tak też wydarzyło się w tej kolejce bo prowadzenie straciła pewna swego Odra Centrum. Prześledźmy wspólnie minioną serię gier.

Wspomnianego, dotychczasowego lidera zastopował, a jakże, nasz LKS Czaniec. Podopieczni Macieja Żaka zagrali bardzo dobry mecz, odrobili straty bo do przerwy przegrywali i zwyciężyli na wyjeździe Odrę Centrum 2:1. Tę porażkę wykorzystał nowy lider, GKS Radziechowy-Wieprz. Ekipa spod Żywca już w sobotnie przedpołudnie rozprawiła się z Beskidem Skoczów. Spotkanie przysporzyło jednak sporo emocji, a ostateczny wynik to 3:2. Zwyciężył także Decor Bełk, który skromnie ograł na wyjeździe Drzewiarza Jasienicę 1:0. Z kolei w niedzielne popołudnie długo zanosiło się na niespodziankę w Bytomiu. Jednak w ostatnich minutach meczu Polonia zdobyła dwa gole i ograła 2:0 Kuźnię Ustroń.

Na zwycięską ścieżkę powrócił beniaminek z Gaszowice. Piłkarze Dębu ograli na wyjeździe MKS Lędziny 3:1. Nie popisała się tym razem Spójnia Landek, która przegrała na boisku Unii Racibórz 3:1. Unia dzięki tej wygranej zbliżyła się do bezpiecznej strefy. Kolejne cenne zwycięstwo odniósł kolejny beniaminek, LKS Goczałkowice-Zdrój. Klub Łukasza Piszczka ograł tym razem, w wyjazdowym starciu, Wilki Wilcza 4:2 i z nadzieją spogląda w górne rejony ligowej tabeli. W ostatnim relacjonowanym spotkaniu, rezerwy Tyskiego Sportu i Podbeskidzia, podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań minionej serii gier na boiskach HAIZ IV ligi śląskiej gr. II oraz aktualna tabela ligowa:

GKS Radziechowy-Wieprz 3:2 Beskid Skoczów

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 1:2 LKS Czaniec