11 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

W ligowej tabeli ścisk, boiska grząskie, brak zdecydowanego faworyta do mistrzostwa ligi, brak wyraźnie najsłabszej drużyny. Tak po 10 kolejce prezentuje się HAIZ IV liga śląska w grupie II. Przed nami kolejny ligowy weekend, w którym wiele może się zdarzyć.

Liderująca w tabeli Odra Centrum podejmie na własnym stadionie nasz LKS Czaniec. W Wodzisławiu otwarcie mówią o chęci awansu do trzeciej ligi, nasz zespół ma trzecioligową przeszłość. Mecz będzie z pewnością poważnym testem formy dla jednych i drugich. My oczywiście wierzymy, że nasz zespół będzie stać na pokazanie "pazura" i przywiezienie trzech punktów z trudnego terenu.

GKS Radziechowy-Wieprz podejmie u siebie Beskid Skoczów. I jedni i drudzy mają w tym sezonie wahania formy, jednak gospodarze radzą sobie nieco lepiej. Goście tydzień temu wygrali, ale mecz w Radziechowyach będzie dla nich prawdziwym sprawdzianem formy. Radziechowy będą faworytem. Decor Bełk czeka wyjazd do Jasienicy. Drzewiarz pokazywał już nie raz, że potrafi zrobić niespodziankę, ale w tym meczu podrażniony porażką Bełk powinien wygrać. :Podobnie jak Polonia Bytom, która podejmie Kuźnię Ustroń. Co prawda Bytomianie polegli w starciu z Goczałkowicami, a Kuźnia ograła Jasienicę, ale to gospodarze, przynajmniej na papierze, mają więcej argumentów.

Unia Racibórz znajduje się w strefie spadkowej, a bezpieczna strefa oddaliła się już na pięć punktów. Na tym etapie sezonu ta strata jest nieznaczna, ale trzeba zacząć powoli odrabiać straty. Tym razem łatwo jednak nie będzie, bowiem do Raciborza zawita Spójnia Landek. Goście mają w swoim składzie Woźniaka, który w tym sezonie wyczynia na boisku rzeczy niesamowite.

Ekipa Łukasza Piszczka, LKS Goczałkowice-Zdrój, zagra tym razem w Wilczej z miejscowymi Wilkami. Jeszcze kilka dni temu powiedzielibyśmy, że Wilki są zdecydowanym faworytem, ale "Goczały" po ograniu Polonii Bytom, na pewno dostały wiatrów w żagle i w tym czwartoligowym rejsie mogą zaliczyć kolejną przystań.

MKS Lędziny to druga ekipa, znajdująca się w coraz poważniejsze sytuacji na dnie tabeli. Tym razem do Lędzin zawita beniaminek, Dąb Gaszowice. Goście mają ostatnio lekką zadyszkę, często remisują i rzadziej wygrywają. Ale mają wciąż tylko jedną porażkę na swoim koncie.

I na koniec pojedynek pierwszoligowych rezerw Tyskiego Sportu i TS Podbeskidzia. Tyszanie pokazali ostatnio, że potrafią ogrywać faworytów, mało tego robią to efektownie, co jednak nie jest przypadkiem gdy ma się bilans bramkowy 32:30. Bielszczanie też radzą sobie w tym sezonie nie najgorzej, dlatego o wyniku może, ale nie musi, zdecydować wsparcie z pierwszej drużyny.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań 11 kolejki HAIZ IV ligi śląskiej gr. II: