12 kolejka IV ligi: Niespodziewane pogromy

Dwunasta kolejka IV ligi śląskiej grupy II w sezonie 2016/2017 zostanie zapamiętana przede wszystkim ze względu na niespodziewanie wysokie wyniki w kilku spotkaniach. Poza wstydliwą porażką naszego zespołu, wysoko przegrał także Gwarek Ornontowice czy Polonia Łaziska Górne. Zobaczcie co wydarzyło się w miniony weekend.

Nie zwalnia tempa liderujący GKS Radziechowy-Wieprz, który tym razem uporał się na wyjeździe z Granicą Ruptawa 2:1 i powiększył przewagę nad rywalami. Niespodziewaną porażkę zaliczył Drzewiarz Jasienica, który poległ w starciu z Iskrą Pszczyna 1:0. Goście już tydzień temu pokazali, że wracają do formy, a w meczu z Jasienicą to potwierdzili choć nie obeszło się bez pomocy sędziego, który nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla Drzewiarza. Blamażem naszego zespołu zakończyło się starcie z LKS-em Bełk. Porażka na własnym stadionie 0:5 nie wymaga dalszego komentarza, goście zdominowali naszą ekipę w każdym elemencie gry. Podobne odczucia mają w Łaziskach Górnych bo Polonia przegrała w Knurowie aż 4:1. Concordia tym samym przełamała niemoc na własnym boisku i w końcu wygrała u siebie. Przegrała także Spójnia Landek, która musiała uznać wyższość Wilków z Wilczej, 3:1. Niepowodzenia drużyn z czołówki wykorzystała ekipa MKS-u Lędziny, która w bardzo zaciętym meczu pokonała przedostatni w tabeli Orzeł Mokre 3:2. Kolejny sensacyjny mecz odbył się w Ornontowicach. Rewelacja i czarny koń rozgrywek, Gwarek, doznał wstydliwej porażki z Unią Racibórz 1:5. Remisem 1:1 natomiast zakończyło się starcie Beskidu Skoczów ze Szczakowianką Jaworzno. Do czołówki coraz większymi krokami zbliżają się rezerwy Podbeskidzia, które pokonały outsidera, Krupińskiego Suszec 4:0. Ten mecz jednak przejdzie do historii z innego powodu, bowiem goście stawili się w Bielsku zaledwie w siedmiu i po 10 minutach, przy wyniku 4:0 postanowili poddać mecz. Sytuacja bezprecedensowa i skandaliczna bo na tym poziomie rozgrywek to nie zdarza się często.

Poniżej pełne zestawienie spotkań 12 kolejki IV ligi śląskiej grupy II i aktualna tabela rozgrywek:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała 4-0 Krupiński Suszec 16 października, 15:00
na Stadionie piłkarskim BBOSiR-u / przerwany w 10. minucie przy stanie 4-0 z powodu zdekompletowania drużyny gości / uznano wynik z boiska
Concordia Knurów 4-1 Polonia Łaziska Górne 15 października, 11:00
Granica Ruptawa (Jastrzębie Zdrój) 1-3 GKS Radziechowy-Wieprz 15 października, 15:00

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
7. Gwarek Ornontowice 12 20 6 2 4 22-20 3 0 3 13-12 3 2 1 9-8 1 0 0 0 1 1-3
8. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 12 18 5 3 4 17-12 2 1 1 6-2 3 2 3 11-10 3 4 1 1 1 3-2
9. Spójnia Landek 12 18 5 3 4 14-13 2 3 1 6-4 3 0 3 8-9 2 4 1 1 0 1-0
10. Beskid 09 Skoczów 12 18 5 3 4 17-22 3 3 1 11-7 2 0 3 6-15 1 3 1 0 0 1-0
11. Unia Racibórz 12 18 5 3 4 22-23 2 2 1 11-11 3 1 3 11-12 2 0 0 0 2 1-4
12. Wilki Wilcza 12 14 4 2 6 17-15 4 1 2 15-8 0 1 4 2-7
13. Szczakowianka Jaworzno 12 12 3 3 6 16-20 1 1 3 9-7 2 2 3 7-13
14. Concordia Knurów 12 12 3 3 6 20-25 1 3 3 10-13 2 0 3 10-12
15. Granica Ruptawa (Jastrzębie Zdrój) 12 11 3 2 7 14-25 3 0 4 10-11 0 2 3 4-14
16. Iskra Pszczyna 12 9 2 3 7 12-22 0 2 4 6-14 2 1 3 6-8