13 kolejka IV ligi: Zapowiedź

Przed nami trzynasta ligowa kolejka na boiskach IV ligi. Dla kogo wspomniana "13" będzie pechowa, a dla kogo szczęśliwa? Zobaczmy jaki jest układ spotkań w nadchodzącej serii gier.

Liderujący, GKS Radziechowy-Wieprz, będzie podejmował rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Goście z pewnością będą wzmocnieni zawodnikami pierwszego zespołu, tak więc szykuje się nam bardzo ciekawe spotkanie i poważny test dla głównego kandydata do mistrzostwa ligi. O miano meczu kolejki, ze wspomnianym przed chwilą spotkaniem, będzie konkurował pojedynek drugiej i trzeciej siły ligi, czyli LKS-u Bełk z Drzewiarzem Jasienica. Gospodarze wygrywają ostatnio mecz za meczem i jeśli utrzymają formę, powinni po tej kolejce znaleźć się za plecami lidera z Radziechów. LKS Czaniec, będący ostatnio w kryzysie, zawita w Raciborzu i zagra z nieobliczalną Unią. Gospodarze przed tygodniem rozgromili na wyjeździe rewelację ligi, Gwarek Ornotowice, a nasz zespół wstydliwie przegrał u siebie z Bełkiem, tak więc w tym spotkaniu, przy obecnej formie obu ekip, trudno wskazać faworyta. MKS Lędziny zagra na wyjeździe ze Szczakowianką Jaworzno. Beniaminek z Lędzin radzi sobie ostatnio bardzo dobrze i powienien przywieźć z Jaworzna komplet punktów. Podobnie jak Gwarek Ornotowice z Suszca. Gospodarze, po niespotykanej sytuacji sprzed tygodnia, kiedy to po 10 minutach poddali mecz z Podbeskidziem, będą chcieli odbudować wizerunek, ale to goście powinni zgarnąć trzy oczka. Ciekawe starcie czeka kibiców w Landeku. Miejscowa Spójnia, zmierzy się tam z Beskidem Skoczów. Sąsiedzi w tabeli grają ostatnio w kratkę, ale dobrego, czwartoligowego poziomu możemy oczekiwać po tym pojedynku. W roli faworyta do Mokrego, na starcie z miejscowym Orłem pojedzie Concordia Knurów, która napędzona pierwszy domowym zwycięstwem przed tygodniem, będzie chciała utrzymać dobrą passę. O przedłużenie serii powalczy także Iskra Pszczyna, która zmierzy się z nieobliczalnymi Wilkami z Wilczej. Słabszy okres w tym sezonie notuje ostatnio Polonia Łaziska, która tym razem podejmować będzie Granicę Ruptawa. Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie niespodzianką.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań 13 kolejki IV ligi śląskiej grupy II:

GKS Radziechowy-Wieprz - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 22 października, 13:00
Polonia Łaziska Górne - Granica Ruptawa (Jastrzębie Zdrój) 22 października, 15:00
Orzeł Mokre (Mikołów) - Concordia Knurów 22 października, 15:00
Szczakowianka Jaworzno - MKS Lędziny 22 października, 15:00