15 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

Przed nami piętnasta, ostatnia ligowa kolejka na czwartoligowych boiskach w tym roku. Jednak tylko dla trzech zespołów będzie to faktycznie ostatnia seria gier w tym roku. Za tydzień bowiem będziemy odrabiać zaległości z siódmej kolejki i nie tylko. Skupmy się jednak na razie na najbliższym weekendzie.

Liderujący KS Decor Bełk będzie podejmował Spójnię Landek. Goście ten sezon mają dużo lepszy niż poprzedni, ale patrząc na ich potencjał kadrowy na pewno nie są do końca zadowoleni ze swojej obecnej pozycji w stawce. W Bełku nie będą faworytem i każda ich zdobycz punktowa będzie traktowana jako niespodzianka.

LKS Czaniec czeka trudna przeprawa w Czechowicach-Dziedzicach z rezerwami Podbeskidzia. Spotkania z drugimi drużynami zawsze niosą ze sobą wiele niewiadomych i także przed tym spotkaniem nikt nie może być pewny swego. Poza tym będzie to potyczka derbowa, a w takich pojedynkach szanse zawsze przed pierwszym gwizdkiem zrównują się do stosunku 50/50.

Teoretycznie łatwe zadanie powinni mieć piłkarze GKS-u Radziechowy-Wieprz, którzy podejmą Kuźnię Ustroń. Beniaminek po obiecującym początku sezonu, wpadł w dołek z którego nie może wyjść. Ten kryzys sprowadził ekipę z Ustronia do strefy spadkowej i jeśli nie chcą oni spędzić zimy w tej gorącej przestrzeni, musza powalczyć w Radziechowach, mimo że szanse mają niewielkie.

Polonia Bytom gra ostatnio w kratkę i każdy mecz z jej udziałem jest niewiadomą. Na korzyść Bytomian powinien być fakt, że wyjazdowe spotkanie z Unią Racibórz odbędzie się w… Bytomiu. To już kolejny mecz z udziałem Polonii, którego zespół gospodarzy nie jest w stanie zorganizować w pełnym tego słowa znaczeniu. Jednak we wcześniejszych spotkaniach nie zawsze było to z korzyścią punktową dla Polonii, tak więc Unia może w tym szukać swojej szansy.

Najciekawiej w nadchodzący weekend powinno być w Wodzisławiu Śląskim. Zmierzą się ze sobą piąta i szósta ekipa ligi, Odra Centrum i LKS Goczałkowice-Zdrój. Dla gości będzie to ostatni mecz w tym roku i na pewno będą chcieli udanie pożegnać się ze swoimi kibicami, jednak to Odra powinna być bliższa zwycięstwa, przynajmniej na papierze.

Wilki Wilcza po bardzo dobrym początku rundy, od mniej więcej jej połowy grają ze zmiennym szczęściem. Tym razem czeka ich wyjazd do outsidera ligi, MKS-u Lędziny. Jednak gospodarze, zwłaszcza u siebie, potrafią urywać punkty nawet największym, dlatego Wilki nie mogą być przed tym meczem pewne swego. Podobnie jak GKS Dąb Gaszowice, który zmierzy się na wyjeździe z Drzewiarzem Jasienica. Rewelacyjny beniaminek, najdłużej niepokonany w tym sezonie, od jakiegoś czasu stracił blask z początku sezonu. W Jasienicy doszło z kolei do zmiany trenera, która już zaowocowała zwycięstwem w Landeku. To powoduje, że w tym meczu brak wyraźnego faworyta.

Rezerwy Tyskiego Sportu wróciły przed tygodniem do strzeleckich popisów i wbiły Gaszowicom cztery bramki. Tym razem na drodze Tyszan stanie Beskid Skoczów, który chce przed zimą zająć jak najlepsze miejsce. Powinniśmy w tym meczu zobaczyć wyrównany pojedynek, pełny walki.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej 15 kolejki Haiz IV ligi śląskiej gr.II:

18.11.2017 r. (sobota)

Godzina 11:00

MKS Lędziny – Wilki Wilcza

Godzina 13:00

GKS Radziechowy-Wieprz – Kuźnia Ustroń

Unia Racibórz – Polonia Bytom (mecz odbędzie się w Bytomiu)

Odra Centrum – LKS Goczałkowice Zdrój

Drzewiarz Jasienica – GKS Dąb Gaszowice