17 kolejka IV ligi: Zapowiedź

Zasłużona zimowa przerwa zbliża się już wielkimi krokami. Po 17 rozegranych spotkaniach wszyscy będziemy mogli trochę odpocząć i nabrać siły przed rundą wiosenną. Jednak zanim do tego dojdzie czeka nas ostatnia seria gier na boiskach IV ligi. Zobaczcie co przyniesie nam najbliższy weekend.

Liderujący GKS Radziechowy-Wieprz będzie gościł w Landeku gdzie zmierzy się z grającą w kratkę Spójnią. Faworytem będą goście, jednak zagrają oni w mocno okrojonym składzie z powodu urazów i pauzy za żółte kartki kilku zawodników co może mieć wpływ na wynik tego meczu. LKS Bełk podejmował będzie Concordię Knurów. Bełczanie głośno mówią o walce o powrót do III ligi, więc w ostatnim meczu rudny zadowolą ich tylko trzy oczka. Do hitu kolejki dojdzie w Czańcu, gdzie podopieczni Macieja Żaka zmierzą się z trzecim w tabeli Drzewiarzem Jasienica. Spotkanie to będzie miało wiele podtekstów, a faworyta wskazać niezwykle ciężko. Będzie na pewno ciekawie. Świetną końcówkę rundy notuje MKS Lędziny, który na poważnie włączył się w walkę o mistrzostwo ligi. Ostatni mecz czeka ich w Raciborzu, gdzie z pewnością łatwego zadanie nie będą mieć. Rezerwy Podbeskidzia powinny zakończyć rundę z kompletem punktów ponieważ gościć będzie w Mokrym. Jednak punkty stracił tam przede wszystkim Radziechowy, więc Bielszczanie muszą być czujni. W dobrej formie są także gracze Beskidu Skoczów, którzy zagrają w Suszccu z miejscowym Krupińskim. Beskid powinien bez problemu wygrać to spotkanie. Ciekawie powinno być też w Ornontowicach, gdzie miejscowy Gwarek zagra z Wilkami z Wilczej. To starcie sąsiadów w tabeli więc na pewno jedni i drudzy mocno powalczą o komplet punktów. Podobnie jak w starciu Szczakowianki Jaworzno z Polonią Łaziska Górne. Goście są ostatnio w kryzysie i na pewno chcieliby zainkasować komplet punktów przed przerwą zimową. O tym samym z pewnością myślą w Pszczynie i w Ruptawie. Iskra jeśli myśli o realnym podjęciu walki o utrzymanie na wiosnę, musi to spotkanie wygrać.

Poniżej pełna rozpiska wszystkich spotkań 17 kolejki IV ligi śląskiej grupy II:

Orzeł Mokre (Mikołów) - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 19 listopada, 13:00
Szczakowianka Jaworzno - Polonia Łaziska Górne 19 listopada, 13:00