2 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

Sezon 2017/2018 nabiera powoli rozpędu ale jak dobrze wiemy pierwsze kolejki to przede wszystkim przetarcie i kształtowanie drużyn w lidze. Jako, że mamy kila nowych drużyn, ciągle nie możemy jasno stwierdzić jaka będzie ta liga w tym sezonie i kto o co będzie walczył. Dzięki temu z większą uwagą można, a nawet trzeba przyjrzeć się każdemu meczowi, ponieważ każdy z nich jest w chwili obecnej starciem o najwyższą stawkę. Zobaczmy więc co nas czeka w najbliższy weekend.

Na pierwszy plan wysuwa się pojedynek naszego LKS-u Czaniec ze Spójnią Landek, która po pierwszej kolejce zasiada w fotelu lidera po ograniu rezerw Podbeskidzia. Landek pokazał pierwszym meczem, że czerwcowe baraże o utrzymanie w IV lidze ma już za sobą, a ten sezon będzie zupełnie inny. Będzie to zatem trudny sprawdzian dla naszego zespołu i prawdziwa próba siły już na starcie ligi. Główny faworyt ligi, uczestnik zeszłorocznych baraży o awans do III ligi, KS Decor Bełk, po remisie w Gaszowicach, zagra kolejny mecz wyjazdowy w Skoczowie z miejscowym Beskidem. Goście powinni być faworytem tego starcie, ale Skoczowianie pokazywali w poprzednim sezonie, że zwłaszcza na własnym stadionie są bardzo groźni. Trudny mecz czeka także innego faworyta tegorocznych rozgrywek, GKS Radziechowy-Wieprz. Wicemistrz poprzedniego sezonu zagra na wyjeździe z Unią Racibórz, która potrafi zaskakiwać. Kolejnym spotkaniem na które trzeba zwrócić uwagę będzie pojedynek rezerw Tyskiego Sportu z Polonią Bytom. Goście, wymieniani jako ekipa najmocniejsza w lidze, zaliczyli falstart i przegrali na własnym stadionie z Odrą Centrum, dlatego pojedynek w Tychach będzie bardzo ważny. Teraz warto przejść do wspomnianej Odry, która zdaniem niektórych sprawiła niespodziankę, wygrywając w Bytomiu. Ekipa z Wodzisławia ma w sobie jednak potencjał, który z pewnością postawi ją w roli faworytów w wielu spotkaniach, a kto wie jak w ciągu sezonu rozwinie się forma tej drużyny. W nadchodzącej kolejce Odra zmierzy się przed własną publicznością z Wilkami Wilcza, które mają już na swoim koncie trzy punkty i z pewnością będą chciały powalczyć o kolejne jednak faworytem będą gospodarze. Bardzo ciekawie i bardzo wyrównanie zapowiadają się kolejne trzy pojedynki z udziałem beniaminków rozgrywek. Kużnia Ustroń zagra w Lędzinach z miejscowym MKS, Goczałkowice-Zdrój zagrają w Jasienicy, a Dąb Gaszowice podejmie rezerwy Podbeskidzia. Wszystkie te starcia na papierze oscylują wokół remisu, co tylko obrazuje jak ciekawą i wyrównaną ligę mamy w tym sezonie.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotka drugiej serii gier w IV Haiz lidze śląskiej gr. II: