25 kolejka IV ligi: Zapowiedź

Wobec niesprzyjających warunków została odwołana środowa kolejka na boiskach IV ligi. Spowodowało to, że w maju czeka nas prawdziwy maraton meczów, ponieważ grać będziemy praktycznie co 3/4 dni. W związku z tym każdy wie, że zawodnicy będą odczuwać zmęczenie co wiąże się z możliwą słabszą formą, dlatego tak ważne będzie zdobywanie punktów w najbliższych spotkaniach. Przed nami 25 seria gier, zobaczmy co ciekawego się w niej wydarzy.

Patrząc w terminarz jeden mecz wysuwa się nam na sam przód. Będzie to starcie liderującego KS-u Decor Bełk, który jest najpoważniejszym kandydatem do mistrzostwa ligi, z rewelacją rundy wiosennej, trzecimi w tabeli, rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Goście udowodnili już., że nawet grając bez większego wsparcia z pierwszej drużyny, potrafią spokojnie wygrywać mecze, także to starcie będzie poważnym sprawdzianem dla jednych i drugich. Dla grupy pościgowej ewentualna wygrana Podbeskidzia byłaby z pewnością wskazana. Drugi w tabeli LKS Czaniec zagra na wyjeździe z Orłem Mokre. Gospodarze urywali punkty u siebie drużynom z czołówki i nie będą łatwym rywalem, ale podopieczni Macieja Żaka po prostu muszą ten mecz wygrać. Nie łatwe zadanie czeka GKS Radziechowy-Wieprz, który podejmie Wilki z Wilczej. Goście grają wiosną dobrze i z pewnością zawieszą faworytom poprzeczkę wysoko. Ostatnia ekipa z tzw. "grupy pościgowej", MKS Lędziny, zagra na wyjeździe z Concordią Knurów. Faworytem będą goście, ale wynik tego spotkania może oscylować wokół remisu. Przebudziła się Jasienica, która tym razem zagra na wyjeździe z Polonią Łaziska Górne. Gospodarze grają w kratkę, ale i w tym meczu wynik remisowy jest najbardziej możliwy. Beskid Skoczów wyjeździe do Ruptawy, aby zagrać z miejscową Granicą. Jeśli nie wydarzy się nic nadspodziewanego, to goście powinni zgarnąć trzy punkty, ale trzeba pamiętać o szczególnej specyfice boiska w dzielnicy Jastrzębia Zdroju. Do ważnego starcia dojdzie w Pszczynie. Miejscowa Iskra zobaczyła już światełko w tunelu do utrzymania, ale ciągle jest ono słabo widoczne. W sobotę Pszczyna zagra z Unią Racibórz i nie będzie faworytem tego starcia. Jednak emocje w tym meczu są gwarantowane. Pojedynek w środku tabeli stoczą ekipy Szczakowianki Jaworzno i Gwarka Ornontowice. Z racji tego może paść wynik remisowy. Ostatni mecz to starcie Spójni Landek z Krupińskim Suszec. Gospodarze jeszcze wiosną nie punktowali i w meczu z outsiderem ligi muszą w końcu zainkasować trzy punkty, w przeciwnym razie czeka ich niezwykle trudny miesiąc majowy.

Poniżej zestawienie wszystkich spotkań 25 kolejki IV ligi śląskiej grupy II:

KS Decor Bełk - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 22 kwietnia, 17:00
Iskra Pszczyna - Unia Racibórz 22 kwietnia, 17:00