5 kolejka Haiz IV ligi: Odra na czele

Piąta seria gier na boiskach HAIZ IV ligi śląskiej gr.II już za nami. I była to chyba pierwsza taka kolejka w tym sezonie, w której wszyscy faworyci na papierze odnieśli zwycięstwa. Zobaczmy zatem jakie rezultaty padły w miniony weekend.

Zaczynamy od nowego, samodzielnego lidera rozgrywek jakim została Odra Centrum Wodzisław. Wodzisławianie pokonali na wyjeździe Unię Racibórz 1:0 i objęli prowadzenie w ligowej stawce. Pomogła w tym porażka Wilków z Wilczej, które przegrały z ubiegłorocznym mistrzem i głównym faworytem ligi, Decorem Bełk, również w stosunku 1:0. Na trzecie miejsce udało się wskoczyć podopiecznym Macieja Żaka, którzy tak samo jak lider i wicelider, pokonali LKS Goczałkowice-Zdrój 1:0.

W bardzo dobrym stylu swój mecz rozstrzygnęła Polonia Bytom, która 3:0 ograła rezerwy Podbeskidzia i potwierdziła tym samym swoją coraz wyższą dyspozycję. Drugi mecz z rzędu wygrała także ekipa GKS-u Radziechowy-Wieprz. Wicemistrz poprzednich rozgrywek ograł 1:0 Drzewiarza Jasienica.

Wciąż niepokonany, jako jedyny w całej IV lidze, pozostaje beniaminek, GKS Dąb Gaszowice. Tym razem piłkarze z Gaszowice podzielili się punktami z innym beniaminkiem, Kuźnią Ustroń, remisując 1:1.

Dosyć niespodziewanie zakończyła się derbowa konfrontacja w Skoczowie. Dobrze spisujący się od początku sezonu Beskid został rozgromiony przez Spójnię Landek aż 5:0. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła ekipa MKS-u Lędziny, która w stosunku 4:3 ograła rezerwy Tyskiego Sportu.

Poniżej zestawienie wszystkich spotkań ubiegłej kolejki, a także aktualna tabela ligowa: