6 kolejka Haiz IV ligi: Liga beniaminkami stoi

Szósta ligowa seria gier za nami. Co po niej wiemy, oprócz znanych już z poprzednich tygodni frazesów. Wiemy, że rezerwy pierwszoligowego Podbeskidzia i Tyskiego Sportu będą raczej w tym sezonie zainteresowane walką o ligowy byt, a z kolei w Wodzisławiu snują już marzenia o powrocie dawnych lat świetności. Zapraszamy na "rajd" wydarzeń minionej serii gier.

Standardowo rozpoczniemy od meczu, w którym bój o zwycięstwo toczył lider, wspomniana Odra Centrum. Wodzisławianie pokonali, nie bez problemów, Kuźnię Ustroń 1:0 i nieco zwiększyli swoją przewagę nad liczną grupą pościgową. Sam przebieg meczu był zgoła odmienny od wyniku bowiem to Kuźnia stwarzała więcej sytuacji. Jednak ten decydujący cios zadali gospodarze i konsekwentnie obronili prowadzenie.

Na drugie miejsce wskoczył rewelacyjny beniaminek z Gaszowice. Niepokonana ekipa Dębu znów zainkasowała trzy punkty, wygrywając 3:1 z będącym w kryzysie Beskidem Skoczów. Na ostatnie miejsce podium wróciły także Wilki Wilcza, które wróciły na zwycięski szlak. Tym razem "Wilki" ograły w Bielsku rezerwy Podbeskidzia 2:1 i mają dwa oczka straty do lidera z Wodzisławia.

Kolejne dwa miejsca przypadają Decorowi Bełk i naszemu LKS-owi Czaniec. Obie te ekipy zremisowały swoje spotkania w miniony weekend, grając hitowe starcia na szczycie. Bełk uratował remis 2:2 z GKS-em Radziechowy-Wieprz, a podopieczni Macieja Żaka, również odrabiając straty, zremisowali 1:1 z Polonią Bytom. Oba te spotkania stały na bardzo wysokim poziomie, a rezultaty remisowe nie krzywdzą żadnej z tych drużyn.

Niespodziewanym, bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek rozpędzonej Spójni Landek z LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Czy to sygnał, że goście wychodzą z lekkiej zapaści, jaką mają od trzech tygodni? Z takiej raczej na pewno wygrzebała się drużyna Drzewiarza Jasienica, która 3:2 ograła MKS Lędziny. Wynik co prawda wskazuje na wyrównaną grę, ale to gospodarze mieli w tym meczu wszystkie atuty w swoich rękach.

Pierwszy raz w tym sezonie wygrał Tyski Sport II. Tyszanie ograli 4:2 drużynę Unii Racibórz dając odpowiedź na zarzuty niedowiarków, że w tej lidze nie ma słabych drużyn.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań 6 kolejki HAIZ IV ligi śląskiej gr. II oraz aktualna tabela ligowa: