6 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

Okres przecierania się i robienia formy u drużyn czwartoligowych powinien już być za nami bo wkraczamy w fazę, gdzie powinna coraz bardziej być widoczna różnica pomiędzy czołówką, środkiem tabeli, a ekipami walczącymi o utrzymanie. Tak powinno być, ale ten sezon mamy tak ciekawy i wyrównany, że wszelkie standardy mogą się zatrzeć. Jednak już w najbliższej kolejce co najmniej dwa spotkania można spokojnie nazwać hitowymi. Zobaczmy zatem co nas czeka w najbliższy weekend.

Zaczynamy, jak zawsze, od meczu w którym wystąpi aktualny lider rozgrywek. Odra Centrum Wodzisław, po objęciu samodzielnego prowadzenia w lidze, podejmie innego beniaminka, Kuźnię Ustroń. Gospodarze będą faworytem, ale goście już nie raz potrafili w tym sezonie udowodnić swoje możliwości.

LKS Czaniec i Decor Bełk są najbliżej lidera po pięciu kolejkach. I to właśnie spotkania z udziałem tych dwóch ekip będą zapowiadanymi hitami nadchodzącej serii gier. Bełk będzie gościł GKS Radziechowy-Wieprz i będzie to pojedynek ubiegłorocznego mistrza z wicemistrzem ligi.  Z kolei podopieczni Macieja Żaka zmierzą siły na własnym stadionie z Bytomskim Sportem (Polonią Bytom). W obu meczach ciężko o wskazanie faworyta, więc nie podejmiemy się tej trudnej próby, licząc że czekają nas bardzo ciekawe pojedynki.

Niepokonany do tej pory beniaminek z Gaszowice podejmie u siebie rozbity po ostatnim meczu Beskid Skoczów. Skoczowianie będą chcieli się za wszelką cenę podnieść po klęsce z Landekiem, ale muszą wziąć pod uwagę, że piłkarze Dębu, zwłaszcza u siebie, są bardzo groźni.

Łatwiejszą przeprawę teoretycznie powinny mieć Wilki z Wilczej. Niedawnego lidera rozgrywek czeka mecz w Bielsku z rezerwami Podbeskidzia. Bielszczanie, nawet ze wsparcie pierwszoligowych zawodników, radzą sobie na razie średnio, ale z pewnością będą chcieli zwyciężyć, zwłaszcza że zagrają w roli gospodarza.

Wspomniany Landek jest na fali pogromu jaki sprawił Beskidowi Skoczów i w spotkaniu z będącym w lekkim dołku beniaminkiem z Goczałkowic będzie z pewnością faworytem. Inny wynik niż pewna wygrana Landeka będzie traktowana jako niespodzianka.

Przebudziły się w końcu Lędziny, które wygrały z Tychami. Jednak tym razem będą gościć w Jasienicy i to piłkarze Drzewiarza powinni dopisać po tym meczu trzy punkty do swojego dorobku. Podobnie jak piłkarze Unii Racibórz, którzy gościć będą u najgorszej punktowo drużyny ligi, rezerw Tyskiego Sportu. Trzeba jednak zaznaczyć, że Tyszanie, mimo ostatniej lokaty w tabeli, mają najwięcej strzelonych bramek spośród wszystkich zespołów, co na pewno będzie gwarantowało spore emocje. W ostatnich dwóch meczach z udziałem Tyskiego Sportu padło bowiem aż 16 bramek!

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzących serii gier w HAIZ IV lidze śląskiej gr. II: