7 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

Pogoda nie odpuszcza i aura jesienna przyszła do nas dużo szybciej niż można się było tego spodziewać. Piłkarze będą więc coraz częściej mierzyć się nie tylko z rywalem na boisku, ale i ciężkimi murawami na niejednym stadionie. Mecze staną się trochę mniej przyjazne dla oka postronnego kibica, bo będzie więcej walki, ale to wcale nie odbierze uroku naszej IV lidze, która sama obroni się poziomem. Zobaczmy zatem co czeka nas w najbliższej, siódmej już kolejce tego sezonu.

Liderująca Odra Centrum podejmie na własnym stadnie rezerwy Tyskiego Sportu, które piastują ostatnie miejsce w ligowej stawce. Gospodarze będą faworytem, ale goście to ekipa która zdobywa i traci najwięcej bramek w tym sezonie, mało tego ekipa z Tychów wygrała ostatnio po raz pierwszy i nie można wykluczyć tutaj kolejnej niespodzianki.

Dobrą okazję do zachowania miana niepokonanej ekipy ma Dąb Gaszowice, który zagra na terenie innego beniaminka, LKS-u Goczałkowice-Zdrój. Goczałkowianie urwali jednak ostatnio punkty Spójni Landek i kto wie, może Dąb zostanie zastopowany już w najbliższej kolejce.

W Wilczej dojdzie do chyba najciekawszego meczu nadchodzącej serii gier. Jedna z rewelacji tego sezonu podejmować będzie nasz LKS Czaniec. W tym meczu trudno szukać faworyta, jednak mocno wierzymy, że zdołamy rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść.

Decor Bełk zawita na niełatwym terenie w Lędzinach. Miejscowy MKS bieżący sezon ma mocno szarpany, z kolei Bełk jest na fali wznoszącej. Goście powinni zainkasować trzy punkty. Podobnie jak GKS Radziechowy-Wieprz, który zagra z rezerwami Podbeskidzia. Bielszczanie myślą na chwilę obecną bardziej o pierwszej drużynie, choć ambitna młodzież potrafi popsuć humory nie jednej drużynie.

Kolejny bardzo ciekawy mecz czeka nas w Bytomiu. Jeden z największych faworytów ligi, Polonia Bytom, podejmie inną, dobrze dysponowaną w obecnych rozgrywkach ekipę, KS Spójnię Landek. Bytomianie będą faworytem tego starcia, ale ogólnie ten pojedynek pachnie remisem po niezłym widowisku.

Do ciekawych derbów dojdzie w Skoczowie, gdzie miejscowy Beskid podejmie Kuźnię Ustroń. Faworytem może być ekipa gości, ale takich meczów nie da się jasno wytypować, dlatego też ostatecznie stwierdzimy, że kwestia wyniku w tym pojedynku jest sprawą otwartą. Podobnie zresztą jak w starciu, do którego dojdzie w Raciborzu, gdzie miejscowa Unia podejmie Drzewiarz Jasienica.

Poniżej zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej kolejki HAIZ IV ligi śląskiej gr. II: