9 kolejka Haiz IV ligi: Bełk powoli odjeżdża

Już wszystkie zespoły HAIZ IV ligi śląskiej gr. II mają za sobą połowę jesiennych zmagań. Patrząc jednak na tabelę, żadna z drużyn nie zdołała sobie wypracować większej przewagi, a większa część zespołów jest od siebie oddalona zaledwie w granicy kilku punktów. Sprawdźmy więc, kto poradził sobie najlepiej w miniony weekend.

W starciu na szczycie w Wodzisławiu, miejscowa Odra Centrum, grała z Decorem Bełk. Goście wygrali 3:1 i objęli samodzielne prowadzenie w lidze. Ten fakt pokazuje tylko, że Bełk wskoczył już na właściwe tory i jeśli szybko ich ktoś nie powstrzyma to właśnie ubiegłoroczny mistrz może stać się głównym faworytem już w tej fazie sezonu. Za plecami Bełku znalazła się Polonia Bytom, która rozgromiła w niedzielę Beskid Skoczów aż 5:0 i również dała akces do walki o mistrza. Swoisty rollercoaster przeżywają kibice GKS-u Radziechowy-Wieprz, których piłkarze raz wygrywają różnicą czterech goli, raz przegrywają, żeby później znowu tak wysoko wygrać. Tak stało się w sobotę, kiedy to nadspodziewanie wysoko, piłkarze GKS-u ograli Spójnię Landek, aż 5:1.

Na zwycięski szlak wróciły Wilki z Wilczej, które w stosunku 2:1 ograły Dąb Gaszowice. Oznacza to także, że IV liga śląska nie ma już niepokonanej drużyny, ponieważ beniaminek z Gaszowic, przegrał swój pierwszy mecz na boiskach czwartoligowych. Kolejne trzy punkty zainkasowały rezerwy Podbeskidzia, które po dramatycznym meczu wygrały w Raciborzu 3:2.

Trwa niemoc LKS-u Czaniec. Tym razem podopieczni Macieja Żaka bezbramkowo zremisowali na boisku ostatniego zespołu w tabeli, MKS-u Lędziny. Był to już trzeci z rzędu mecz bez zwycięstwa naszego zespołu.

Szoku doznali kibice Drzewiarza Jasienicy kiedy zobaczyli wynik swojego zespoły w starciu z rezerwami GKS-u Tychy. Gospodarze rozgromili Jasienicę aż 7:2, ale trzeba zaznaczyć, że mieli niezłe wsparcie graczy z pierwszej drużyny. Bardzo ważne trzy punkty zainkasowali gracze z Goczałkowic. Ekipa, której wychowankiem jest Łukasz Piszczek, ograła bezpośredniego sąsiada z tabeli, Kuźnię Ustroń 2:1 i oddaliła od siebie widmo spadku, przynajmniej na jakiś czas.

Poniżej zestawienie wszystkich spotkań minionej serii gier HAIZ IV ligi śląskiej gr. II, oraz aktualna tabela ligowa: