9 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

Nadchodząca seria gier będzie jedną z najciekawszych od startu sezonu. Mierzyć się w niej będą bowiem bezpośredni kandydaci do mistrzostwa ligi i powinniśmy poznać odpowiedź na pytanie kto tak naprawdę jest w tej chwili najsilniejszy. Prześledźmy zatem harmonogram gier dziewiątej serii gier na czwartoligowych boiskach.

Odra Centrum kontra Decor Bełk. Ten mecz elektryzuje zdecydowanie najbardziej. Liderujący stawce beniaminek będzie miał tak naprawdę pierwszą poważną próbę w tym sezonie, z kolei, dobrze ostatnio spisujący się Bełk, będzie chciał wskoczyć na pozycję lidera i rozsiąść się w niej zapewne już do końca sezonu. Drugie ciekawe spotkanie to derbowy pojedynek GKS-u Radziechowy-Wieprz ze Spójnią Landek. Obie ekipy spisują się od początku sezonu zgodnie z oczekiwaniami, jednak w minioną środę obie musiały uznać wyższość swoich rywali. To podrażnienie powinno dodać tylko motywacji tym czołowym ekipą ligi. Przygasły nam ostatnio Wilki Wilcza, ale z pewnością drzemie w nich spory potencjał. Ten będą chcieli sprawdzić niepokonani gracze Dębu Gaszowice. Pojedynek oscylujący na papierze wokół remisu powinien być wydarzeniem numer trzy nadchodzącej kolejki.

Polonia Bytom wskoczyła już na swój poziom i w sobotę zagra z Beskidem Skoczów. Goście grają w kratkę, ale przy odrobinie szczęścia są w stanie powalczyć. Jednak szanse mają znikome, a Polonia powinna dopisać kolejne trzy oczka po tym spotkaniu. Podobnie jak Drzewiarz Jasienica, który zagra w Tychach z miejscowymi rezerwami pierwszoligowego GKS-u. Jasienica będzie faworytem, ale musi się przygotować na szalony mecz i ostre strzelanie, bo to w tym sezonie norma w spotkaniach Tyskiej ekipy.

Nasz LKS Czaniec, żądny rehabilitacji po porażce z Radziechowami, będzie szukał swojego szczęścia w Lędzinach. Miejscowy MKS w obecnych rozgrywkach nie jest tą samą drużyną co w tamtym sezonie, ale grając u siebie trzeba się z nimi liczyć. Jednak podopiecznym Macieja Żaka nie wypada potknąć się w takim spotkaniu.

Ciekawie powinno być także w Goczałkowicach i w Raciborzu. Ci pierwsi zagrają z Kuźnią Ustroń, a ci drudzy z rezerwami Podbeskidzia. Zwycięzcy tych pojedynków oddalą od siebie na dłużej widmo strefy spadkowej.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej dziewiątej kolejki HAIZ IV ligi śląskiej gr. II: