Brothers show i BKS pokonany!

Ostatecznie sparingową konfrontacją zakończyło się awizowane jako Pucharowe, starcie LKS-u Czaniec z BKS Stal Bielsko-Biała. Jednak podejście naszego zespołu od samego początku miało być i było bardzo poważne. Zresztą goście też na pewno byli przygotowani do tego meczu odpowiednio, wszak był to ich ostatni sprawdzian przed startem ligi. Spotkanie szybko ułożyło się dla nasz bardzo dobrze. W 8 minucie Lewandowski wywalczył piłkę w okolicy 25-metra, dograł do Pawła Kozioła, który zaskoczył wysuniętego Kozika i precyzyjnym strzałem przelobował bramkarza gości. W późniejszych minutach oglądaliśmy wyrównane spotkanie, stojące na dobrym, a momentami na bardzo dobrym poziomie. Kolejny gol padł jednak dopiero w 70 minucie, kiedy to w polu karnym BKS-u, po wykonaniu rzutu rożnego, najprzytomniej zachował się drugi z braci Koziołów, Tomasz. Chwilę później BKS zdobył gola kontaktowego, a jego autorem był były gracz naszego zespołu, Dariusz Dziadek testowany przez Bielszczan. Ostatnie słowo należało do podopiecznych Macieja Żaka. Koronkową akcję naszego zespołu wykończyła dwójka braci Koziołów. Starszy Tomasz zagrał do młodszego Pawła, a ten uderzył bez zastanowienia z 30-metra. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w bramce BKS-u, będąc ozdobą tego spotkania i przysłowiową "wiśienką na torcie".

Bardzo cieszy kolejny wygrany sparing, ale bardziej możemy być zadowolony ze stylu gry naszego zespołu, który z każdym meczem nabiera rumieńców. Do startu ligi pozostały nam dwa tygodnie i trzymamy kciuki aby trafić z optymalną formą już od pierwszego ligowego starcia. A już w najbliższy piątek, 4 sierpnia, zagramy na naszym stadionie ostatni mecz sparingowy z jednym z ligowych rywali, Drzewiarzem Jasienica.

29.07.2017 r. godzina 11.00, Czaniec

LKS Czaniec - BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (1:0)

Bramki: 8' 86' Kozioł Paweł, 70' Kozioł Tomasz - 80' Dariusz Dziadek

Skład LKS Czaniec: Majda - Kaczmarczyk, Waligóra, Żak, Marczyński, Świerczyński, Jurczak, Grabski, P.Kozioł, Ilya, Lewandowski oraz T.Kozioł, Palarczyk, Wilczek, Zaremba, Borak.