Dawny rywal na początek

Już dzisiaj nasi piłkarze rozegrają swój pierwszy mecz w 2016 roku. Od półtora tygodnia trwają przygotowania do rundy wiosennej, a zawodnicy trenują pełną parą pięć razy w tygodniu. Dzisiejszy sparing będzie oderwaniem od treningowej monotonii i szansą na sprawdzenie kilku nowych wariantów, a także kilku nowych graczy, których na pewno nie zabraknie.

Rywalem podopiecznych Ryszarda Kłuska będzie, występujący w klasie okręgowej, zespół Skałki Żabnica. Dawno już nie mierzyliśmy się z tym rywalem, ale kibice Czańca doskonale pamiętają boje z tym zespołem, kiedy to walczyliśmy o czwarto i trzecioligowy byt. Nam w pamięci został mecz na kameralnym obiekcie w Żabnicy z 16 października 2005 roku, kiedy to w klasie okręgowej pokonaliśmy lidera i późniejszego mistrza na jego obiekcie 2:1, zdobywając decydującego gola w ostatnich sekundach. Triumfalnego gola zdobył wtedy Jakub Lizak. W rewanżu w Czańcu również wygraliśmy, tym razem 3:2, a obie porażki Żabnicy były jedynymi w tamtym sezonie.

Dzisiejszy mecz będzie więc okazją do sentymentalnych wspomnień gier z rywalem z Żabnicy. My będziemy się przyglądać także testowanym zawodnikom i formie w jakiej jest obecnie nasz zespół. Początek meczu o 17.30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach.

foto: SportSlaski.eu