Dziewiąta kolejka III ligi w pigułce

Za nami kolejna, emocjonująca seria gier trzeciej ligi śląsko-opolskiej. Ta kolejka miała stać pod znakiem hitowego starcia na szczycie, pomiędzy zespołami Odry Opole i Rekordu. Tak też było, ale najwięcej emocji było w Chorzowie.

Rozpoczynamy od piątkowego starcia na szczycie, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Z dużej chmury mały deszcz? Chyba tak, bo wszyscy spodziewali się po tym meczu więcej, a poza ostrą walką i kilkoma dobrymi okazjami gości nic większego się nie działo. Oba zespoły potwierdziły tylko, że są na równym poziomie i że będą walczyć o mistrzostwo. Wspominaliśmy o meczu w Chorzowie. Rezerwy Ruchu podejmowały Grunwald Rudę Śląską. Padło aż 7 bramek, a Ruch wygrał 4:3, mimo iż prowadził w pewnym momencie 4:1. Ten wynik nie jest dobrą informacją dla Grunwaldu, który wciąż jest głęboko na dnie. Podobnie jak Piotrówka, które uległa na własnym stadionie z zespołem LKS Czaniec 1:0. Jedynego gola, bezpośrednio z rzutu rożnego, strzelił Fabisiak i był to najniższy wymiar kary dla gospodarzy, bo goście zmarnowali kilka znakomitych okazji.

Niespodzianką był wynik meczu rezerw Górnika Zabrze z GKS Jastrzębie. Goście wygrali aż 4:0, a to wszystko dzięki temu, że Zabrzanie nie mieli wzmocnień z Ekstraklasy, która szykowała się na starcie z Legią Warszawa. Po raz kolejny mieliśmy kilka remisów w jednej kolejce. W tej aż trzy i wszystkie 0:0. O jednym już pisaliśmy, pozostałe dwa padły w starciach LKS Bełk z BKS Stal i Skry Częstochowa z Ruchem Zdzieszowice. W tym drugim przypadku można było się spodziewać takiego wyniku, w pierwszy także, ale BKS jeśli chce walczyć o mistrzostwo nie może gubić takich punktów.

W niedzielne przedpołudnie doszło do dwóch starć, w których zwyciężali goście. W Bytomiu, Szombierki, 0:3, uległy Pniówkowi Pawłowice, który dzięki zwycięstwu, awansował na najniższy stopień podium w ligowej stawce. W drugim starciu, rezerwy Piasta Gliwice, uległy 1:3, rezerwom Podbeskidzia. Goście złapali trochę świeżego powietrza i patrzą już w górę tabeli.

Poniżej pełne podsumowanie dziewiątej kolejki trzeciej ligi śląsko-opolskiej:

LKS Bełk 0-0 BKS Stal Bielsko-Biała

Odra Opole 0-0 Rekord Bielsko-Biała

LZS Piotrówka 0-1 LKS Czaniec
Daniel Fabisiak 18

Piast II Gliwice 1-3 Podbeskidzie II Bielsko-Biała
Sebastian Kubik 47 - Kamil Jonkisz 9, Łukasz Zakrzewski 30, Fabian Hiszpański 72 (k)

Górnik II Zabrze 0-4 GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)
Dawid Weis 25, Daniel Szczepan 35, 50, 62

Skra Częstochowa 0-0 Ruch Zdzieszowice

Szombierki Bytom 0-3 Pniówek Pawłowice Śląskie
Sławomir Szary 5, Arkadiusz Przybyła 17, Karol Goik 76