Kanonada LKS-u i pierwsze zwycięstwo w tym roku!

Od dwóch tygodni Nasi piłkarze przygotowują się rundy wiosennej sezonu 2014/2015. Po pierwszym przegranym sparingu z Beskidem Andrychów, dzisiaj przyszedł czas na drugi mecz kontrolny. Tym razem po dobrym meczu LKS Czaniec wygrał w Pszczynie z Iskrą 4:0!

Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie. Obie drużyny "badały" się. Ale to Nasz zespół sprawiał wrażenie dobrze poukładanej. Bardzo dużo graliśmy piłką co mogło się podobać. W 14 minucie meczu, po stracie w środku pola kontratak przeprowadziła Iskra. Dobra interwencja Naszych defensorów sprawiła, że gospodarze mieli rzut rożny. Po wrzutce i błędzie w ustawieniu Naszej linii obrony powinno być 1-0 dla Iskry. Jednak kapitalną interwencją popisał się Nasz Testowany bramkarz. Kolejny rzut rożny został już dobrze obroniony co pozwoliło przeprowadzić szybką kontrę. Kwaśniewski pomknął z piłką, zagrał ją do Testowanego napastnika, ten wyłożył ją na 16 metr i Fabisiak pewnym strzałem ulokował piłkę w rogu bramki Pszczyny!

Po tym golu mecz całkowicie układał się pod Nasze dyktando. LKS stwarzał sobie sporo okazji do zdobycia bramek. Najpierw po koronkowej akcji Nagiego, Kwaśniewskiego i Testowanego napastnika, przed szansą znów stanął Fabisiak. Zabrakło mu jednak zimnej krwi bo zamiast podawać strzelił niecelnie. Później strzelał jeszcze Testowany napastnik i Testowany obrońca. Oba te strzały nie przyniosły gola, a przy tym drugim świetnie bronił bramkarz gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się dość nerwowo. Iskra zaczęła bardzo ostro co powodowało trochę nieporozumień na linii Kawaler-obrońcy, ale po około 10 minutach wszystko udało się uspokoić. W końcu koło 60 minuty Testowany zawodnik dostał piłkę na 20 metrze od Nagiego i świetnie przymierzył w okienko! Było 2-0! Chwilę później groźnie strzelał Rzeszutko, na posterunku był jednak bramkarz.

Gospodarze niewiele czasu przebywali na Naszej połowie, ale w 65 minucie stworzyli groźną akcję. Kawaler minął się z piłką i gdy napastnik Iskry miał strzelać do pustej bramki sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź LKS-u. Najpierw Praciak znalazł się w dogodnej sytuacji na 16 metrze, ale za długo się zastanawiał i stracił. W 72 minucie było już 3:0! Praciak odegrał piłkę do Nagiego, ten podniósł ją nad obrońcami, a całą sytuację zamykał faulowany Testowany napastnik. Sędzie wskazał na rzut karny, którego pewnie na gola zamienił Nagi! Chwilę później miał paść następny gol. Gołuch po podaniu Nagiego znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak za daleko wypuścił sobie piłkę. Następnie Praciak uwolnił się obrońcom i stanął oko w oko z goalkeeperem gospodarzy. Ten kolejny raz świetnie interweniował, czym zasłużył na miano najlepszego zawodnika Iskry w tym meczu.

Jednak w 80 minucie, będący w tak dobrej dyspozycji bramkarz gospodarzy, nie był w stanie zatrzymać koronkowej akcji LKS Czaniec! Rzeszutko po kolejnej kontrze zagrał w pole karne do Praciaka, ten sprytnie przepuścił do Testowanego napastnika, który zdobył swoją drugą bramkę w meczu! Na koniec jeszcze najmłodszy Testowany pomocnik miał dwie dogodne sytuacje. Najpierw po wrzutce Januszyka strzelał niecelnie, później próbował z 16 metrów, jednak znów świetnie bronił bramkarz. Po nieco chaotycznej końcówce, sędzia zakończył spotkanie.

Cieszy tak efektowne pierwsze zwycięstwo w tym roku! Styl gry też mógł się dzisiaj podobać, bo nie pozwoliliśmy rywalom dzisiaj na wiele i gdyby nie ich bramkarz wynik mógł być dużo wyższy. Mamy nadzieję, że to początek budowania formy przed pierwszymi meczami o punkty! Przed nami kolejny tydzień przygotowań, który zakończymy w piątek, sparingiem ze Spójnią Osiek-Zimnodół! A dzisiaj po południu lub wieczorem zapraszamy na krótki wywiad z trenerem Mariuszem Wójcikiem! Śledźcie Nasz portal!

MKS Iskra Pszczyna 0:4 LKS Czaniec

16' Fabisiak, 60' Testowany napastnik 1, 72' Nagi (karny), 80' Testowany napastnik 1

Skład LKS Czaniec:

I połowa: Testowany bramkarz- Łoś, Gola, Testowany obrońca 1, Testowany obrońca 2- Kwaśniewski, Fabisiak, Nagi, Gołuch- Testowany napastnik 1, Testowany napastnik 2

II połowa: Kawaler- Łoś, Żak, Gola, Testowany obrońca- Gołuch, Testowany pomocnik 1, Testowany pomocnik 2, Rzeszutko- Praciak, Testowany napastnik

Skład MKS Iskra Pszczyna:

I połowa: Testowany bramkarz - Kacper Żupa, Damian Kraus, Bartłomiej Grabczyński, Michał Czyż, Andrzej Żur, Piotr Górnicki, Michał Prusek, Wojciech Dragon, Artur Cybulski, Michał Chrysteczko

II połowa: Testowany bramkarz - Damian Kraus, Marcin Grabowski, Bartłomiej Grabczyński, testowany obrońca, Andrzej Żur (65. Testowany napastnik), Kamil Bezak, Piotr Górnicki, Adam Grygier, Artur Cybulski, Kamil Pancer.