Kuźnia Ustroń na początek, 17 drużyn!

W dniu wczorajszym, tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, odbyło się nadzwyczajne zebranie zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach w sprawie decyzji dotyczącej gry Bytomskiego Sportu (Polonii Bytom) w IV lidze śląskiej, a także ilości zawodników młodzieżowych. I tak jak można się było tego spodziewać zarząd organu zarządzającego IV ligą śląską podjął decyzję, że klub z Bytomia będzie występował w sezonie 2017/2018 w na boiskach czwartoligowych. Kontrowersyjna była kwestia przydzielenia Polonii do danej grupy. Zarząd zdecydował, że Bytomianie zagrają w naszej, drugiej grupie, a jako argument podany został... brak zgody Ruchu Radzionków na to aby Polonia grała w grupie I.

Ponadto podczas zebrania zarząd zatwierdził wniosek dotyczący ilości zawodników młodzieżowych w trakcie trwania meczów w IV lidze śląskiej w sezonie 2017/2018. I tak od nowego sezonu będzie obowiązywał przepis o udziale jednego zawodnika młodzieżowego w trakcie trwania spotkania ligowego.

Natomiast po zakończonym zebraniu stało się to na co najbardziej czekali kibice, Wydział Gier opublikował szczegółowe terminarze rozgrywek. I tak w pierwszej kolejce nowego sezonu zmierzymy się przed własną publicznością z beniaminkiem rozgrywek, Kuźnią Ustroń. W drugiej serii gier, która zostanie rozegrana już trzy dni później, 15 sierpnia, zagramy również u siebie z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Pierwszy wyjazd w sezonie 2017/2018 przypadnie nam na 19 sierpnia, kiedy to zmierzymy się z kolejnym beniaminkiem, GKS Dąb Gaszowice. W związku z tym, iż w naszej grupie będzie występowało 17 zespołów, w każdej kolejce jeden zespół będzie pauzował. Podopieczni Macieja Żaka będą odpoczywać dopiero w przedostatniej kolejce, 11 listopada. Rundę zakończymy, podobnie jak przed rokiem, domowym spotkaniem z Drzewiarzem Jasienica.

Poniżej prezentujemy pełne zestawienie pierwszej kolejki IV ligi śląskiej grupy II w sezonie 2017/2018. Natomiast w linku pod zestawieniem par pierwszej serii gier znajdziecie pełny terminarz na nadchodzącą rundę jesienną.

PEŁNY TERMINARZ RUNDY JESIENNEJ SEZONU 2017/2018 IV LIGA ŚLĄSKA gr.II >>

foto: BartFotoSport