Minimalna wygrana na początek

Od zwycięstwa rozpoczęli ten rok nasi piłkarze. W pierwszym sparingowym starciu w Czechowicach-Dziedzicach, pokonaliśmy Skałkę Żabnica 3:2.

Mecz niemalże przez całe 90 minut przebiegał pod dyktando naszego zespołu, jednak brakowało skuteczności i koncentracji w niektórych momentach. Pierwszego gola w 25 minucie spotkania zdobył testowany napastnik, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Fabisiaka i z najbliższej odległości pokonał bramkarza Żabnicy. Wcześniej doskonałe okazje zmarnowali Hałat i Fabisiak, którzy przegrali pojedynki sam na sam z goalkeeperem Skałki. Tuż przed przerwą doszło do wyrównania. Strzał z okolicy 20 metra odbił się rykoszetem i niefortunnie przelobował Majdę.

W drugiej części spotkanie mocno się otworzyło. W 55 minucie kolejny raz objęliśmy prowadzenie. Zespołową akcję całej drużyny wykorzystał Maciej Łącki. Kilka minut później Łącki świetnie dośrodkował z rzutu rożnego, a testowany pomocnik strzałem głową podwyższył prowadzenie. W samej końcówce goście strzelili bramkę kontaktową, po kontrataku. Testowani zawodnicy mieli jeszcze kilka znakomitych okazji obijając słupki i poprzeczkę bramki Skałki, ale nic więcej do siatki tego wieczoru już nie wpadło.

Wynik takich konfrontacji jest sprawą drugoplanową, ale cieszy zwycięstwo. Sama gra pozostawiała wiele do życzenia, ale to dopiero początek przygotowań i selekcji tego okresu przygotowawczego i nie jest to czas na szczegółową weryfikację formy. Warto podkreślić, że swoje pierwsze 30 minut w seniorskiej piłce zaliczył Jakub Wesołek z drużyny naszych juniorów. Brawo!

LKS Czaniec 3:2 (1:1) Skałka Żabnica

Bramki: 25' Testowany napastnik, 55' Maciej Łącki, 65' Testowany pomocnik - 40' ?, 80' ?

W barwach LKS Czaniec zagrali: Majda, Gałosz, Borak, Żak, Móll, Kwaśniewski, Waligóra, Fabisiak, Hałat, Łącki, Jastrzębski, Kozioł, Wesołek + 9 testowanych zawodników.