Młodzież Bestwiny rozgromiona w Czańcu !

W dniu wczorajszym nasza młodzież rozegrała kolejną serie gier. Do Czańca przyjechał LKS Bestwina. Układ tabeli przed tymi meczami zapowiadał emocjonujące mecze i tak też było! O godzinie 10:00 swój mecz rozpoczęli trampkarze, którzy zajmowali przed meczem 3. miejsce z dorobkiem 32. punktów. Na przeciw nich stanęła druga siła ligi - Bestwina ze zdobyczą 34. punktów. Sam mecz przebiegał pod dyktando zawodników z Czańca, a dowodem na to jest wynik aż 6:1 na korzyść gospodarzy. Bramki dla LKS-u zdobyli: 2x Sebastian Wiśniowski, 2x Wojciech Romik, Nikodem Rozmus oraz Maciej Papież.

O godzinie 12:00 na boisko wybiegli juniorzy. Juniorzy LKS-u Bestwina to liderzy rozgrywek, zgromadzili do tej pory 32. punkty, na które złożyło się 10 zwycięstw i remisy. Dodajmy do tego że gracze z Bestwiny nie doznali jeszcze porażki w tym sezonie (!). Czekał więc nas trudny mecz. Czanieccy juniorzy po 12 rozegranych meczach zajmowali drugą lokatę z 20. punktami. Tak więc sam mecz musiał być z gatunku "mecz na szczycie" i tak było na stadionie przy ulicy Zagłębocze 9! Jako pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni Macieja ŻakaPo strzale Bartłomieja Kolbra z rzutu wolego bramkarz gości popełnił błąd przy interwencji i wybił piłkę przed siebie, a tam czekał już na nią Wojciech Czarnecki i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Goście z Bestwiny podrażnieni utratą tego gola dążyli do zdobycia bramki ale ich akcje kończyły się interwencjami Wojciecha Dwornika albo zatrzymywały się na obrońcach. LKS Czaniec próbował kontrować i po jednej z kontr wywalczył rzut rożny, który powinien zakończyć się bramką! Po wrzutce kapitana naszego zespołu Bartłomieja Kolbra, piłkę głową do Jakuba Wesoła zgrał Wojciech Gałuszka niestety dla naszego zespołu kapitalną interwencją popisał się Nowak. Tym samym zrehabilował się za błąd przy pierwszym golu.  Chwilę później mieliśmy wyrównanie. Książkowa kontra Bestwiny i po wrzutce z prawej strony, Przemysław Szczypka strzałem w samo okienko bramki nie dał szans na interwencję Dwornikowi. W pierwszej połowie optyczną przewagę miała drużyna z Bestwiny jednak do przerwy był remis 1:1.

Natomiast w drugiej odsłonie zaczął się popis podopiecznych Macieja Żaka! Już na początku drugiej połowy obrońca gości popełnił błąd techniczny w polu karnych, po zagraniu ręką sędzia wskazał na wapno! Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Bartłomiej Kolber i kompletnie myląc bramkarza zdobył bramkę na 2:1Ozdobą spotkania jednak była bramka Krzysztofa Marczaka, który 15 minut później z "woleja" wpakował piłkę po dłuższym słupku do bramki. Goście sfrustrowani tą sytuacją, zaczeli ostrzej grać co przykładem była duża liczba żółtych kartek. Lider z Bestwiny starał się dążyć do złapania kontaktu z naszą drużyną ale tego dnia dobrze grająca obrona rozbijała ataki gości, sporo było także niecelnych strzałów. LKS także jednak nie chciał poprzestać na 3:1. Po jednym z odbiorów obrony piłka powędrowała do Wojciecha Czarneckiego, który wygrał pojedynek jeden na jeden z obrońcą i został faulowany w polu karnym! Tym razem piłkę ustawił sobie grający bardzo dobre zawody - Wojciech Gałuszka i pewnym strzałem pokonał rezerwowego bramkarza gości! Jak to mówi przysłowie "bij lidera" właśnie znalazło odzwierciedlenie w 100%!

Podsumowując to był udany weekend dla naszych drużyn! Trampkarze po bardzo dobrym meczu zwyciężyli aż 6:1 i wskoczyli na drugą pozycję w ligowej tabeli. Natomiast juniorzy po piłkarskiej "wojnie" jako pierwsi (!) pokonali lidera rozgrywek LKS Bestwine aż 4:1 i tym samym zrewanżowali się im za mecz z rundy jesiennej gdzie przegrali w takim samym stosunku. LKS Czaniec pokazał kawał dobrego meczu w obronie i zasłużenie zgarnął pełną pulę w tym meczu umacniając się na pozycji wicelidera!

_____________________________________________________________________________________________________

15 kolejka Ligi C1 Trampkarzy starszych gr.I

LKS Czaniec - LKS Bestwina 6:1(4:0)
1:0- Wojciech Romik