Młodzież zainaugurowała rundę!

W pierwszej kolejce rundy wiosennej młodym zawodnikom LKS-u Czaniec przyszło się zmierzyć z rówieśnikami z Pioniera Pisarzowice. Trampkarze niestety przegrali 4:3 (3:1), natomiast juniorzy zremisowali 3:3, mimo że po pierwszej połowie przegrywali 3:0

Jako pierwsi na boisko w niedzielne przedpołudnie wybiegli nasi trampkarze. Dla nich mecz z Pionierem był tym z gatunku o 6 punktów. Nasi zawodnicy plasowali się bowiem na pierwszym miejscu w tabeli tylko z jednym punktem przewagi nad ich dzisiejszym rywalem . Było wiadomo że nie będzie to łatwa przeprawa.

Już w 6 minucie naszym trampkarzom udało się wyjść na prowadzenie. Pewnie rzut karny podyktowany po faulu jednego z naszych zawodników wykorzystał Sebastian Wiśniowski. Niestety radość nie trwała długo. W 10 minucie było już 1:1, w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem nie pomylił się zawodnik gości. Przez kolejne minuty mało się działo na boisku, obydwie drużyny miały problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji podbramkowych. Zawodnikom z Pisarzowic udało zmienić sytuacje. Niestety pod koniec pierwszej połowy nasza obrona popełniła dwa błędy, które skrupulatnie wykorzystał przeciwnik i na przerwę trampkarze LKS-u schodzili w nie najlepszych nastrojach przegrywając 1:3.

Druga połowa także nie zaczęła się najlepiej. Już 5 minut po wznowieniu gry nasza drużyna przegrywała 1:4 po pięknym strzale zawodnika Pioniera. Po tej bramce nasi zawodnicy w końcu się obudzili. W 60 minucie falowany w polu karnym był Wiśniowski a rzut karny na bramkę zamienił kapitan naszego zespołu, Wojciech Stańczak. Po tej bramce LKS Czaniec zaczął przeważać na boisku. Udało się to potwierdzić bramką Jakuba Chowańca, który w 66 minucie pięknym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości. Niestety więcej bramek się nie doczekaliśmy i mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla Pioniera Pisarzowice. Tym samym nasi trampkarze spadli w tabeli na drugie za dzisiejszych rywali.

10 kolejka ligi C1 Trampkarzy Starszych gr. 1

LKS Czaniec - Pionier Pisarzowice 3:4 (1:4)
3:4 Jakub Chowaniec
Skład: Gałosz - Tyrtania, Stańczak (kapitan), Mazgaj, Konrad Stwora - Wolf, Papież, Trojak, Daniel Stwora - Rozmus, Wiśniowski
zagrali także: Romik, Chowaniec, Kawalec

Kilka minut po 12 mecz zaczęli nasi juniorzy. Niestety po dwóch minutach już przegrywali. Po kontrze zawodnik Pioniera oddał wydawało się nie groźny strzał zza pola karnego, jednak bramkarz LKS-u źle obliczył lot piłki i wpadła ona tuż przy słupku do naszej bramki. Gorzej mecz nie mógł się zacząć. Niestety w kolejnej minutach naszym zawodnikom nie udało się sforsować obrony rywali. W 25 minucie za to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym Pionier podwyższył prowadzenie. 10 minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niestety kolejne zamieszanie w naszym polu karnym i... 3:0 dla gości. Wydawało się że już jest praktycznie po meczu. Jednak szybka bramka w 37 minucie Damiana Majdaka na 3:1 przywróciła nadzieję.

Na drugą połowę juniorzy LKS-u wyszli niezwykli zmotywowani . Szybko udało im się doprowadzić do wyrównania. Najpierw drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu zdobył Damian Majdak, który dobijał strzał kapitana zespoły, Bartłomieja Kolbra. Kilka minut później swoją pierwszą bramkę w juniorach zdobył wprowadzony na drugą połową Daniel Marczak. Wyraźnie to podbiło przeciwników. Kolejne sytuacje stwarzali sobie m.in. dobrze dysponowani w dzisiejszym dniu strzelcy bramek dla naszego zespołu: Majdak i Marczak, jednak brakowało trochę szczęścia. W 83 minucie wydawało się że cała praca poszła na marne. Po jednej z kontr sędzia odgwizdał rzut karny dla gości. Świetnie jednak tym razem spisał się w bramce Wojciech Dwornik i udało się zdobyć chociaż ten jeden punkt w dzisiejszym meczu.

Kolejne mecze już w przyszłą niedzielę. Tym razem do Czańca zawita zespół Sokoła Hecznarowice. Wszystkich kibiców już teraz zapraszamy na te spotkania!