Myśląc o przyszłości, patrzymy na naszą młodzież!

Od kilku tygodni głośno mówi się, że LKS Czaniec zmienia, a może nie zmienia ale potwierdza kierunek obrany już półtora roku temu. Przypomnijmy, że na przełomie roku 2013 i 2014 doszło do pierwszej prawdziwej rewolucji kadrowej w Czańcu, a z drużyną pożegnała się większość zawodników. Wszyscy obawiali się rundy wiosennej, ale piłkarze udowodnili, że zmiany nie były rewolucją, a ewolucją. Otarliśmy się o awans do grupy mistrzowskiej, a w grupie spadkowej bez problemów zajęliśmy pierwsze miejsce. Kolejny okresy przygotowawczy i kolejne zmiany przed sezonem 2014/2015 i znów pozytywny efekt w postaci 10 miejsca w poprzednim sezonie.

Kolejny okres przygotowawczy w pełni i w Czańcu znów dokonano kilku zmian. O ile obrany kierunek młodzieży został podtrzymany, to tego lata postanowiono postawić przede wszystkim na młodzież z okolicy. O planach transferowych wypowiedział się Dyrektor Sportowy LKS Czaniec, Sławomir Tynka. Oprócz wzmocnień z innych klubów udało się w końcu zrealizować inny cel jaki założono sobie półtora roku temu. Już wtedy Zarząd określił, że w kolejnych latach trzeba sukcesywnie zwiększać liczbę wychowanków. I oto nareszcie doczekaliśmy się ambitnego juniora, który podjął wyzwanie i od początku okresu przygotowawczego trenuje z kadrą Ryszard Kłuska. Mowa o Bartłomieju Gałoszu. Młodziutki, 15-letni bramkarz to prawdziwa perła w talii trenera Kłuska, którą solidnie szlifuje trener bramkarzy, Robert Kubiczek. Bartek nie będzie mógł być co prawda zgłoszony do rundy jesiennej ponieważ jest jeszcze za młody, ale już zdeklarował się, że będzie trenował z pierwszą drużyną, a na wiosnę być może uda mu się zadebiutować w trzeciej lidze!

Klub otwiera się na własną młodzież. Trzeba co prawda jeszcze sporo czasu, ale podejmowane są kolejne inicjatywy. Jedną z nich jest powrót do dawnej tradycji i rozgrywanie "gierki" wewnętrznej seniorów z juniorami. Taki pomysł wspólnie ustalił Zarząd ze Sztabem szkoleniowym, a pierwsza taka gra ma odbyć się w pierwszym tygodniu sierpnia i ma odbywać się sukcesywnie przynajmniej raz w miesiącu. Dzięki temu trener Kłusek będzie mógł przyglądać się najlepszym juniorom i oceniać ich postępy, a być może już w sierpniu uda się przekonać kolejnego juniora do podjęcia treningów z pierwszym zespołem.

Jak wiadomo, sporo dzieje się także jeśli chodzi o najmłodszych. Trenerzy Szymon Waligóra i Michał Trojak przez cały lipiec i sierpień realizują projekt pod tytułem "Wakacje z LKS Czaniec". Treningi odbywają się niemal codziennie, a efekty tych treningów poznamy najpewniej jesienią, kiedy to obie drużyny rozgrywać będą spotkania ligowe. Do końca sierpnia odbędzie się także kilka turniejów, o których będziemy informować na naszym portalu. W sierpniu odbędą się także rozmowy z rodzicami na temat utworzenia Młodzieżowej Akademii Piłki Nożnej przy naszym klubie dla najmłodszych piłkarzy. O rozwoju tego pomysłu również będziemy informować na łamach naszego portalu.

Przypominamy, że na naszym fanpageu na facebooku trwa akcja promująca inaugurację ligi 9 sierpnia i dzień podziękowania za 25 lat prezesury Wojciecha Waligóry! W tym dniu najmłodsi zagrają grę pokazową najprawdopodobniej z Rekordem Bielsko-Biała, oraz odbędzie się prezentacja wszystkich grup młodzieżowych i wspólne grillowanie całej Czanieckiej, piłkarskiej rodziny. Najprawdopodobniej cała nasza młodzież zostanie także ubrana w nowe stroje meczowe!

Niewątpliwie dzieje się dużo w temacie młodzieży w ostatnich miesiącach i to bardzo cieszy. Mamy nadzieję, że owoce tych prac będą widoczne w przeciągu kilku lat, a młodzież z Czańca i okolicy będzie stanowić siłę pierwszej drużyny. A ambitnych juniorów już dzisiaj zachęcamy do podjęcia treningów z pierwszym zespołem! Natomiast rodziców najmłodszych zachęcamy do promowania piłki wśród znajomych, niech będzie nas jak najwięcej!