Odra mistrzem, dziewięciu spadkowiczów

Dobiegł końca sezon 2015/2016 na trzecioligowych boiskach Opola i Śląska. Był to ostatni taki sezon, ponieważ od przyszłego roku w ramach reorganizacji obserwować będziemy rywalizację w czterech grupach, a nie w ośmiu jak było do tej pory. W związku z tym, dla wielu zespołów, w tym także naszego LKS-u, obecny sezon musiał zakończyć się spadkiem. Z ligą pożegnało się aż dziewięć drużyn, a tylko siedem zachowało swój ligowy byt. Mistrzostwo, a zarazem prawo do baraży o drugą ligę uzyskała Odra Opole, wyprzedzając o cztery punkty dwie ekipy z Bielska-Białej, BKS i Rekord. Opolanie 11 i 15 czerwca zagrają o prawo gry w drugiej lidze z Vinetą Wolin. Pierwszy odbędzie się na Pomorzu.

Poza wyżej wymienionymi zespołami z Bielska, trzecioligowy byt zachowały zespoły rezerw Górnika Zabrze, Skry Częstochowa, Pniówka Pawłowice i GKS-u Jastrzębie, który w decydującym starciu pokonał Ruch Zdzieszowice 3:1. I właśnie "popularne" Zdzichy, które niegdyś z powodzeniem rywalizowały w drugiej lidze, a także w Pucharze Polski, grając z pierwszym zespołem Ruchu Chorzów, otwierają listę spadkowiczów. Poza tym z ligą żegnają się ekipy LKS-u Bełk, Szombierek Bytom, rezerw Ruchu Chorzów, rezerw Podbeskidzia, rezerw Piasta Gliwice, LKS-u Czaniec, Grunwaldu Ruda Śląska i LZS-u Piotrówka.

Jak widać wiele znanych firm musi żegnać się z trzecią ligę co spowodowane jest jej reorganizacją. Jaki będzie kształt nowej, trzeciej ligi w przyszłym sezonie jeszcze nie wiadomo, bowiem wiele mówi się o możliwości wycofania się z dalszej rywalizacji kilku ekip, co spowodowane będzie sporym wzrostem kosztów w przyszłym sezonie. Jeśli tak się stanie reorganizacja przyniesie całkowicie odwrotny efekt niż zakładano. Czas pokaże jakie będą jej efekty. My wierzymy, że w niedalekiej przyszłości ponownie zobaczymy LKS Czaniec na tym szczeblu rozgrywek.

OSTATECZNA TABELA TRZECIEJ LIGI gr. ŚLĄSKO-OPOLSKIEJ 2015/2016>>

MISTRZOSTWO LIGI I AWANS DO BARAŻY O II LIGĘ: ODRA OPOLE

SPADKOWICZE DO IV LIGI: RUCH ZDZIESZOWICE; LKS BEŁK; SZOMBIERKI BYTOM; RUCH II CHORZÓW; TS II PODBESKIDZIE; PIAST II GLIWICE, LKS CZANIEC; GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA; LZS PIOTRÓWKA

KRÓL STRZELCÓW: BYSIEC (LKS BEŁK) - 15 goli