Ostatni akt i walka o podium

Finisz obecnego sezonu na boiskach czwartoligowych jest wyczerpujący dla wszystkich. Trudy majowego maratonu zawodnicy odczuwać będą jeszcze przez jakiś czas, ale przed nimi ostatni akt tego sezonu i walka o ostatnią próbę poprawienia swojej lokaty. Podopieczni Macieja Żaka chcą zakończyć sezon na podium, a żeby tak się stało to nie mogą przegrać w jutrzejszym starciu z Drzewiarzem Jasienica.

Nasz jutrzejszy rywal obecny sezon zakończy na szóstym miejscu i nic już tego nie zmieni. Po 33 rozegranych spotkaniach Drzewiarz ma na swoim koncie 54 punkty i bilans bramkowy 73:47. W poprzednim tygodniu piłkarze z Jasienicy przegrali wyjazdowe starcie z Gwarkiem Ornontowice 2:1. Z kolei nasz zespół jest obecnie na trzecim miejscu, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad rezerwami Podbeskidzia, z którymi zremisował przed tygodniem 2:2. Bielszczanie podejmą jutro spadkowicza, Orła Mokre, więc można zakładać że zainkasują trzy punkty, dlatego nasza drużyna potrzebuje przynajmniej remisu, żeby zakończyć sezon na "pudle". Warto jednak przypomnieć, że wiosną jesteśmy niepokonani w starciach wyjazdowych i ogólnie w zestawieniu wszystkich spotkań jesteśmy najlepiej grającą drużyną na obcych boiskach gdzie wygraliśmy do tej pory 11 spotkań, 3 zremisowaliśmy i tylko 2 przegraliśmy.

Spotkania z Drzewiarzem Jasienica zawsze przysparzały naszym kibicom sporą dawkę emocji. Podobnie było w starciu jesiennym, gdy pokonaliśmy jutrzejszego rywala 3:1. Wierzymy, że stać nasz zespół na dobry finisz tego i tak udanego sezonu. Ambicji i woli walki nie powinno zabraknąć, bowiem cel jakim jest na obecną chwilę ostatnie miejsce na podium, będzie bardzo dobrą nagrodą dla naszego klubu za ten wyczerpujący sezon. Do boju LKS!

10.06.2017 r., godzina 17.00, Jasienica, 34 kolejka IV ligi śląskiej grupa II

Drzewiarz Jasienica - LKS Czaniec

Sędziuje: Artur Należnik (Mysłowice)

foto: BartFotoSport