Otrząsnąć się po trudnym okresie

Porażki zwykle bywają budujące ponieważ można z nich wyciągnąć sporo wniosków jeśli chodzi o poprawę gry. W takiej sytuacji znaleźli się podopieczni Macieja Żaka po przegranym pojedynku z GKS Radziechowy-Wieprz. Spotkanie, które ma nam pozwolić wrócić na właściwe tory ma być najbliższe starcie z MKS Lędziny.

Nasz jutrzejszy rywal zapadł w pamięci kibicom śledzącym czwartoligowe rozgrywki formą prezentowaną w poprzednim sezonie. My, w bezpośrednich pojedynkach zdołaliśmy ugrać z MKS-em 4 punkty, wygrywając jesienią na wyjeździe 1:0 i remisując na wiosnę 2:2 przed własną publicznością. Jak to bywa często w przypadku beniaminków, ten drugi sezon Lędziny mają zdecydowanie trudniejszy niż poprzedni. Na pewno spory wpływ miały na to zmiany kadrowe, jakie dokonały się latem w Lędzinach. MKS jest obecnie na spadkowy, piętnastym miejscy w tabeli, mając na swoim koncie cztery oczka i bilans bramkowy 11:19. W miniony weekend, podobnie jak nasza drużyna, Lędziny musiały uznać wyższość swoich rywali, przegrywając w Czechowicach z rezerwami Podbeskidzia 2:1. Podopieczni Macieja Żaka są obecnie dopiero na dziewiątym miejscu, ale jedenasto-punktowa zdobycz pozwala i tak na bliski kontakt do czołówki, bowiem do liderującej Odry Centrum tracimy zaledwie cztery punkty.

Runda jesienna wkracza w decydującą fazę. Pewnym jest, że jeśli nasz zespół chce się liczyć w walce o ligowe podium albo nawet coś więcej, to taki mecz jak jutrzejsze starcie w Lędzinach musimy po prostu wygrać. Łatwo o to nie będzie, bo wiemy jaką specyfikę ma ta liga. W dodatku w naszym składzie, z powodu kartek, zabraknie Świerczyńskiego i Tomasza Kozioła. Mimo to będziemy faworytem tego pojedynku i wobec braków kadrowych czeka nas prawdziwa próba charakteru. Wierzymy, że się uda!

My poinformujemy Was o końcowym wyniku, najszybciej jak to będzie możliwe, ponieważ niestety nie będziemy w stanie przeprowadzić relacji na żywo z tego spotkania. Mimo to bądźcie z nami! Do boju LKS!

07.10.2017 r., godzina 15.00, Lędziny ul. Stadionowa 1, 9 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr. II

MKS Lędziny - LKS Czaniec

Sędziuje: Szymon Janicki (Piekary Śląskie)