Plan okresu przygotowawczego

Ledwo zakończył się nam sezon 2016/2017, a już powoli myślimy o nadchodzących rozgrywkach. Wydział Gier Śląskiego ZPN wyznaczył już termin rozpoczęcia rozgrywek w sezonie 2017/2018. IV-ligowe zmagania rozpoczną się 12 sierpnia. Ciągle jednak nie wiemy jak będzie wyglądała lista drużyn w poszczególnych grupach. O utrzymanie w barażowej konfrontacji walczyć będą Slavia Ruda Śląska oraz Spójnia Landek, natomiast w pierwszym meczu barażowym o awans do III ligi Gwarek Tarnowskie Góry pewnie wygrał 4:0. Z kolei znane są już drużyny, które awansowały z klasy okręgowej i w przyszły sezonie będą występować na IV-ligowych boiskach. Będą to: Kuźnia Ustroń, LKS Goczałkowice-Zdrój, GKS Dąb Gaszowice, MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, MKS Śląsk Świętochłowice oraz Sparta Lubliniec. O wszystkich sprawach związanych ze składem i szczegółowym terminarzem IV ligi, będziemy informować na bieżąco.

Podopieczni Macieja Żaka wrócą do treningów 7 lipca i rozpoczną okres przygotowawczy. W jego trakcie zostało zaplanowanych sześć gier kontrolnych z rywalami różnego kalibru. Poniżej znajdziecie daty poszczególnych spotkań, natomiast o miejscach i dokładnych godzinach będziemy informować.

14.07.2017 r. Niwa Nowa Wieś

19.07.2017 r. BTS Rekord Bielsko-Biała