Podsumowanie 23 kolejki

Kolejna ligowa kolejka na boiska III ligi opolsko-śląskiej za nami. Można już powiedzieć, że wszystko nabrało tempa i biegnie cyklem co tygodniowych spotkań, bo przecież po cztero-miesięcznej przerwie nie może być inaczej. 23 kolejka przyniosła nam kilka szlagierowych spotkań i od nich rozpoczniemy to podsumowanie.

Nie zwalnia tempa czołówka ligi, dystansując pozostałą część stawki. W najciekawszym meczu tej kolejki, w niedzielne przedpołudnie, szósty w tabeli Rekord Bielsko-Biała podejmował wicelidera, Polonię Bytom. Spotkanie dostarczyło widzom wielu emocji, a Bytomianie w drugiej części przechylili losy spotkania na swoją korzyść, wygrywając 3:1. Lider, Odra Opole, także w niedzielę, rozgrywał swój mecz z rezerwami Chorzowskiego Ruchu. Odra wygrała także 3:1, ale trzeba przyznać, że rywal grał w bardzo mocnym składzie, wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny. Świadczy to tylko o tym, jak Opolanie dobrze są przygotowani do sezonu. Zajmujący w tabeli trzecią lokatę, BKS Stal Bielsko-Białą, w sobotnie popołudnie, bez problemu uporał się z LKS Czaniec 3:0, choć gospodarze mieli kilka swoich okazji, które zmarnowali. Szkoda, bo wtedy ten mecz mógłby bez dwóch zdań kandydować na spotkanie kolejki. Najbardziej jednak szlagierowo zapowiadało się w Zdzieszowicach, gdzie tamtejszy Ruch, zajmujący czwartą pozycję, grał z piątą Skrą Częstochowa. Mecz nie zawiódł i zakończył się wynikiem 2:2, mimo dwubramkowego prowadzenie gospodarzy. Remis ten sprawił, że Skra praktycznie przestała się liczyć w walce o pierwsze miejsce. Ten mecz bez dwóch zdań zasługuje na naszą gwiazdkę, jako mecz kolejki.

W sobotę rundę wiosenną, oprócz LKSu Czaniec, zainaugurował także GKS 1962 Jastrzębie. I trzeba przyznać, że ten pierwszy dzień wiosny był dla nich sprzyjający. Jastrzębianie gładko, 4:0, pokonali walczący o utrzymanie, Grunwald Ruda Śląśka, umacniając się na siódmym miejscu w tabeli. Nie zawiodło także inne spotkanie sąsiadów w dolnej części tabeli. Polonia Łaziska Górne przegrała 2:1 z Pniówkiem Pawłowice i mocno skomplikowała swoją sytuację, spadając na 15 lokatę. Stało się tak za sprawą zwycięstw rezerw Podbeskidzia i Swornicy Czarnowąsy. Ci pierwsi 2:1 pokonali Szombierki Bytom, natomiast Swornica, 1:0, pokonała Skalnika Gracze. I na koniec dwa remisowe spotkania. Po 1:1 zremisowały rezerwy Piasta i Górnika, a także Górnik Wesoła z Małąpanwią Ozimek.

W tabeli widać wyraźnie podział na kilka stref. Jest czwórka drużyn, która między sobą będzie rywalizować o mistrza tej ligi, kolejne 3 zespoły powinny być solidnymi trzecioligowcami, bez problemów radzącymi sobie z dołem tabeli. Natomiast zespoły z miejsc 8-16 to drużyny, których spotkania powinny zapowiadać sporą dawkę emocji i walki, ponieważ to te zespoły powinny stoczyć walkę o utrzymanie. Los ostatnich czterech zespołów wydaje się być przesądzony, choć rezerwy Piasta i Górnik Wesołą na pewno łatwo broni nie złożą.

Poniżej wyniki wszystkich spotkań 23 kolejki:

21.03.2015 godz. 15.00

GKS 1962 Jastrzębie 4:0 Grunwald Ruda Śląska (32’ Tront, 68’ Gorzała, 71’ Jadach, 88’ Weis(k))

LKS Czaniec 0:3 BKS Stal Bielsko-Biała (18’ Wiśniewski, 42’ Dancik, 52’ Karcz)

Ruch Zdzieszowice 2:2 Skra Częstochowa (1:0 14’ Marzec, 2:0 33’ Kiliński(k), 2:1 50’ Sobala, 2:2 90+3’ Sobala)

TS II Podbeskidzie 2:1 Szmobierki Bytom (0:1 15’ Pączko, 1:1 39’ Pietrasiak, 2:1 88’ Trochim(k))

Polonia Łaziska Górne 1:2 Pniówek Pawłowice (0:1 31’ Szczyrba(k), 0:2 90+2’ Sobczak, 1:2 90+3’ Łęszczak)

Swornica Czarnowąsy 1:0 Sklanik Gracze (82’ Ścisło(k))

Piast II Gliwice 1:1 Górnik II Zabrze (1:0 3’ Izvolt, 1:1 11’ Cierimagic(k))

Górnik Wesoła 1:1 Małapanew Ozimek (1:0 39’ Koniarek, 1:1 81’ Romanowski)

22.03.2015 godz. 11.00

Rekord Bielsko-Biała 1:3 Polonia Bytom (0:1 8’ Lachowski, 1:1 38’ Sobik, 1:2 70’ Lachowski, 1:3 90+1’ Krysian)