Podsumowanie 24 kolejki

Za nami 24 seria gier w III lidze. Można powiedzieć, że zespoły już nabierają właściwego tempa i wchodzą w decydującą fazę sezonu. Coraz bardziej zarysowuje się przewaga duetu dwóch spadkowiczów z II ligi, które zdaje się że między sobą rozstrzygną kwestię awansu.

I od spotkań Odry Opole i Polonii Bytom rozpoczniemy. Oba zespoły zgodnie wygrały po raz trzeci tej wiosny, ale czyniąc to dość skromnie jednym golem. Jednak były to cenne zwycięstwa ponieważ będący tuż za plecami liderującej dwójki BKS Stal, dość nieoczekiwanie stracił dwa punkty z 15 w tabeli Polonią Łaziska. Dodatkowo Bielszczanie przegrywali i wyrównali w samej końcówce. Potknięcie to wykorzystał także Ruch Zdzieszowice, gromiąc w Pawłowicach tamtejszy Pniówek. Tym samym w czołówce stworzył się nam dwie dwójki. Tą drugą, pościgową tworzy właśnie BKS i Ruch.

Na piąte miejsce wskoczył natomiast GKS 1962 Jastrzębie. Beniaminek spokojnie poradził sobie na boisku outsidera z Ozimka i wygrał 3:1. Awans dwie lokaty wyżej Jastrzębianie zawdzięczają także potknięciom rywali, wspomnianego wcześniej Rekordu który uległ Odrze i Skrze Częstochowa, która polegał u siebie z rezerwami Podbeskidzia, które notabene wcale nie grały aż tak silnym składem. 8 miejsce obroniły rezerwy Górnika Zabrze, które bez problemu 4:1 ograły Swronicę Czarnowąsy. Na 9 lokatę wskoczył, dość nieoczekiwanie, LKS Czaniec, który w bardzo ważnym meczu, pokonał na wyjeździe 16 w tabeli Grunwald 1:0 i powiększył swoją przewagę nad strefą spadkową do 9 oczek. Kolejne spotkanie przegrał także Skalnik Gracze, tym razem 1:0 z Górnikiem Wesoła i praktycznie ich los, tak jak Ozimka jest już przesądzony. W ostatnim meczu środka tabeli, rezerwy Ruchu Chorzów bezbramkowo zremisowały z Szombierkami Bytom.

Tym razem nasza gwiazdka za najlepszy mecz nie wędruje do spotkania z udziałem Ruchu Zdzieszowice, a do meczu BKS Stal-Polonia Łaziska. Emocje do końca i niespodzianka jaką sprawiła Polonia zasługuje na wyróżnienie w tej kolejne.

Poniżej pełne zestawienie wyników 24 kolejki:

Ruch II Chorzów 0:0 Szombierki Bytom
BKS Stal Bielsko-Biała 2:2 Polonia Łaziska (0-1 18’Wawrzyniak, 1-1 45’Caputa, 1-2 50’Suchecki, 2-2 87’Dancik)
Pniówek Pawłowice 0:5 Ruch Zdzieszowice (25’Skorupa, 38’Czapliński, 45’Sztkowski, 72’Czapliński, 84’Rychlewicz (k))
Skra Częstochowa 1:2 TS II Podbeskidzie (1-0 10’Sobala, 1-1 14’ Trochim, 1-2 88’ Gladus)
Odra Opole 1:0 Rekord Bielsko-Biała (70’ Żegleń)
Polonia Bytom 2:1 Piast II Gliwice (1-0 13’Krysian, 2-0 23’Zieliński, 2-1 86’Jurado)
Górnik II Zabrze 4:1 Swornica Czarnowąsy (1-0 9’Kurzawa, 1-1 35’Scisło (k), 2-1 58’S.Gancarczyk, 3-1 70’ Skrzypczak, 4-1 87’Gwaze)
Skalnik Gracze 0:1 Górnik Wesoła (53’ Tuleja)
Małapanew Ozimek 1:3 GKS 1962 Jastrzębie (0-1 20’Szymura, 0-2 46’ Jadach, 0-3 57’ Weis, 1-3 72’ Wróblewski (k))
Grunwald Ruda Śląska 0:1 LKS Czaniec (47’ Hałat)

foto: BartFotoSport (Bartłomiej Budny)