Podsumowanie 27 kolejki

Podsumowanie 27 kolejki

Miniona kolejka mogła przynieść spore przetasowania, zarówno w górnej części tabeli jak i na jej przeciwnym biegunie. Jak się jednak okazało niemal wszystko zostało tak jak było, ale emocji nie brakowało.

Zmagania w 27 serii gier rozpoczęły się w Rudzie Śląskiej, gdzie tamtejszy Grunwald podejmował Skalnik Gracze. Gospodarze pewnie, 4:0, pokonali outsidera i zapewnili sobie trzy punktową przewagę nad strefą spadkową co pozwoli im choć na moment złapać oddech. W powiększeniu tej przewagi pomogła Polonia Łaziska, która uległa w Chorzowie mocnym rezerwom Ruchu. Polonia ciągle pozostaje więc w strefie spadkowej, będąc chyba największą niespodzianką na minus tej wiosny.

Większość spotkań rozpoczęła się w sobotę o godzinie 16.00. I od razu zaczynamy od perełki minionego weekendu. Kapitalne starcie o ósmą lokatę stoczyli piłkarze LKS Czaniec i rezerw Zabrzańskiego Górnika. Choć do 43 minuty nic nie wskazywało, że to będzie mecz kolejki, to później szybko padły dwie bramki dla gospodarzy, a przed przerwą goście złapali jeszcze kontakt. W drugiej połowie Górnik wyrównał, ale ostatecznie to Czaniec wygrał 3:2. Gospodarze są na ósmym miejscu, mając 12 pkt przewagi nad strefą spadkową i nie ma co ukrywać, że zaskakują wszystkich. Ciekawie było także w Gliwicach. Rezerwy Piasta prowadziły ze Skrą Częstochowa 2:0 by ostatecznie zremisować 2:2. Pewne zwycięstwa odniosły zespoły BKS Stal i Szombierek Bytom. Ci pierwsi ograli 4:0 Małapanew Ozimek, a Szombierki 6:0 rozgromiły na wyjeździe Swornicę Czarnowąsy. Popularne „Szombry” są coraz mocniejsze i zdecydowanie patrzą w przód tabeli. Remisowo, 1:1, zakończyło się, ciekawie zapowiadane spotkanie Rekordu Bielsko z Pniówkiem Pawłowice.

Jak w miniony weekend wypadła liderująca dwójka? Zgodnie wygrała po 2:0. Opolanie pokonali na wyjeździe Górnika z Wesołej, a Polonia Bytom wygrała na gorącym terenie w Jastrzębiu, rozstrzygając losy spotkania w końcówce, po mocno kontrowersyjnym rzucie karnym. Tę serię gier zakończył niedzielny pojedynek rezerw Podbeskidzia z Ruchem Zdzieszowice. TSP długo prowadziło i było blisko sprawienia niespodzianki, jednak ostatecznie goście wygrali 3:1.

Poniżej pełny zestaw wyników 27 kolejki III ligi opolsko-śląskiej:

BKS Stal Bielsko 4:0 Małapanew Ozimek (Filip Wiśniewski 37, Kamil Karcz 45, 62, 77)

Grunwald Ruda Śląska 4:0 Skalnik Gracze (Michał Brzozowski 20, Adam Wolek 37, Dariusz Kot 45, Marcin Jaskiernia 66)

LKS Czaniec 3:2 Górnik II Zabrze (Daniel Fabisiak 43, 45, Kamil Kurpios 65 - Sebastian Weremko 45, Konrad Nowak 61 (k))

GKS 1962 Jastrzębie 0:2 Polonia Bytom (Michał Zieliński 83 (k), 86)

Górnik Wesoła 0:2 Odra Opole (Mateusz Gancarczyk 63, 72)

Swornica Czarnowąsy 0:6 Szombierki Bytom (Rafał Kuliński 5 (k), Jakub Stefaniak 21, 63, Sebastian Pączko 27, Sławomir Pach 40, 78)

Piast II Gliwice 2:2 Skra Częstochowa (Daniel Ciechański 35, Patrick Dytko 48 - Marcin Kowalski 53, Piotr Mastalerz 74)

Rekord Bielsko 1:1 Pniówek Pawłowice (Marek Sobik 21 - Kamil Kostecki 29)

Ruch II Chorzów 3:0 Polonia Łaziska (Konrad Mularczyk 37, Kamil Mazek 44, Mateusz Kwiatkowski 59)

TS II Podbeskidzie 1:3 Ruch Zdzieszowice (Marcin Byrski 16 - Sebastian Polak 49, Dawid Czapliński 75, Łukasz Damrat 90)

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości