Podsumowanie 34 kolejki

Za nami kolejna seria gier w najmocniejszej III lidze w Polsce. Miniona kolejka stała pod znakiem hitu sezonu, w którym zagrały dwie liderujące w rozgrywkach ekipy. Było też sporo ciekawych pojedynków w dole tabeli.

Zacznijmy od wspomnianego starcia Odry Opole z Polonią Bytom. Opolanie wykonali milowy krok do mistrzostwa ligi, pokonując Polonię 2:1. Było to drugie zwycięstwo Odry z rywalem do awansu, w tym sezonie, co daje przewagę także przy takiej samej ilości punktów. Na pewno będzie jeszcze ciekawie, bo zostają nam jeszcze cztery kolejki, ale Odra wydaje się na tą chwilę poważniejszym kandydatem do zwycięstwa rozgrywek.

Szansę na pierwszą lokatę stracił już praktycznie Ruch Zdzieszowice, po remisie na własnym stadionie 1:1 z LKS Czaniec. Goście, pod wodzą Ryszarda Kłuska, zagrali jeden z najlepszych meczów w tym sezonie i to Ruch może się cieszyć ze zdobytego punkty bo goście powinni byli wygrać to spotkanie, którzy dzięki remisowi utrzymali się już w lidze. Całą sytuację wykorzystał BKS Stal, który pokonał rezerwy Piasta Gliwice 4:0 i ma już tylko punkt straty do Ruchu w bezpośredniej walce o podium.

O piąte miejsce też obserwujemy zaciętą walkę pomiędzy Rekordem Bielsko-Biała i GKS 1962 Jastrzębie. Oba zespoły zgodnie wygrały, Rekord 3:0 ze Swornicą Czarnowąsy, a GKS Jastrzębie 1:0 z rezerwami Podbeskidzia. Szombierki Bytom zremisowały 1:1 z rezerwami Górnika Zabrze, co pozwoliło wskoczyć na ósmą lokatę Skrze Czestochowa, która bez najmniejszych problemów, 6:1 ograła Skalnika Gracze.

Bardzo ważne starcie dla układu dolnej strefy tabeli, odbyło się w Łaziskach. Polonia, która zgarnęła trzy oczka za walkower z LKS Czaniec, liczyła na wyjście ze strefy spadkowej. Mogło się tak stać, gdyby podopieczni Jana Żurka ograli u siebie Grunwald Ruda Śląska. Jednak goście, których w tym meczu poprowadził Teodor Wawoczny, wygrali dość niespodziewanie 1:0 i powiększyli swoją przewagę nad zagrożoną strefą do czterech oczek. Polonia z kolei, ze stratą sześciu punktów liczy już tylko na cud.

Pewno zwycięstwa odnieśli także Pniówek Pawłowice i rezerwy Chorzowskiego Ruchu. Pniówek, 5:0 ograł Małąpanew Ozimek, a Ruch w bardzo emocjonującym meczu, 5:3 ograł Górnika z Wesołej, który dzielnie walczył do końca o chociażby punkt. Nie udało się to gościom, którzy mają już osiem oczek straty do bezpiecznej strefy.

Poniżej komplet wyników 34 serii gier III ligi opolsko-śląskiej:

BKS Stal Bielsko-Biała 4:0 Piast II Gliwice (Filip Wiśniewski 5, 54, 64, Juraj Dančík 72 (k))

Rekord Bielsko-Biała 3:0 Swornica Czarnowąsy (Bartosz Woźniak 5, Marek Sobik 65, Wojciech Małyjurek 83)

Ruch II Chorzów 5:3 Górnik Wesoła (Patryk Lipski 41 (k), 63, Filip Olejniczak 61, Hubert Otręba 66, Mateusz Kwiatkowski 87 - Patryk Krzysztoń 52, Bartosz Kuciel 58, Adrian Lesik 69)

TS II Podbeskidzie 0:1 GKS 1962 Jastrzębie (Kamil Jadach 90)

Ruch Zdzieszowice 1:1 LKS Czaniec (Sebastian Polak 85 - Bartosz Praciak 77)

Polonia Łaziska 0:1 Grunwald Ruda Śląska (Mateusz Dreszer 27)

Pniówek Pawłowice 5:0 Małapanew Ozimek (Marcin Sobczak 3, 69, 90, Artur Gać 45, Kamil Kostecki 79)

Skra Częstochowa 6:1 Skalnik Gracze (Mateusz Woldan 11 (k), Kamil Sobala 35, 50, Konrad Gerega 40, Piotr Andrzejewski 49, Alex Bednarek 87 - Grzegorz Maryszczak 77)

Szombierki Bytom 1:1 Górnik II Zabrze (Piotr Makowski 63 - Fabian Piasecki 53)

Odra Opole 2:1 Polonia Bytom (Waldemar Gancarczyk 26 (k), Janusz Gancarczyk 57 - Dawid Cempa 60)