Półfinałowy szlagier z BKS Stal!

Przed nami drugi już w tym sezonie mecz o stawkę z zespołem BKS Stal Bielsko-Biała. Tym razem odbiegamy na kilka chwil od ligowej rzeczywistości i skupiamy się na Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała, a dokładnie na jego fazie półfinałowej. Starcie z BKS to absolutny hit tegorocznego Pucharu.

BKS Stal Bielsko-Biała to klub założony w 1922 roku. Jego barwy to kolory czerwony, żółty i zielony. BKS to najstarszy z Bielskich klubów, który w swojej historii ma przede wszystkim dwa wicemistrzostwa II ligi w sezonach 1973/1974 i 1981/1982. Nasi dzisiejsi goście, w obecnym sezonie, po rozegranych dziewięciu kolejkach, zajmują w tabeli czwarte miejsce z dorobkiem 16 oczek i stratą tylko dwóch do lidera, Rekordu Bielsko-Biała.

Nasz zespół, w tym samym czasie zgromadził 10 punktów, co daje nam na razie 11 lokatę. Warto podkreślić, że już raz w tym sezonie na naszym stadionie pokonaliśmy Bielszczan, 1:0, po golu Łukasza Jastrzębskiego. Było to nasze pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach, a w dodatku BKS przyjechał wtedy do Czańca w roli lidera. Ogólnie w spotkaniach ligowych mierzyliśmy się 11-krotnie z czego cztery spotkania wygrał nasz zespół, dwa razy padł remis, a pięć razy górą byli Bielszczanie. Do tego bilansu należy doliczyć dwa spotkania w ramach Pucharu Polski, gdzie raz wygrał Czaniec, raz BKS. Oba spotkania odbyły się na naszym stadionie. W pierwszym wygraliśmy 3:1, a w ostatnim przegraliśmy 3:4. Była to także ostatnia nasza porażka w rozgrywkach Pucharowych na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała.

BKS w obecnych rozgrywkach Pucharu Polski, rozegrał dwa spotkania i nie stracił jeszcze gola. W 1/8 finału Bielszczanie rozgromili na wyjeździe Czarnych Jaworze 11:0, a w 1/4 finału, okazali się lepsi od rezerw Rekordu Bielsko-Biała w stosunku 3:0. Nasz zespół też ma za sobą dwie konfrontacje. Najpierw ograliśmy, 4:0 GLKS Wilkowice, a następnie pokonaliśmy 2:1 MRKS Czechowice-Dziedzice.

Mamy w pamięci zamieszanie jakie towarzyszyło wyłonieniu par półfinałowych tegorocznego Pucharu Polski, możecie o tym przeczytać TUTAJ>>. Nie chcemy się jednak na tym skupiać, bo najważniejsza jest piłka i niech tak zostanie. Przed nami szansa na trzeci z rzędu finał, a ponieważ bronimy tytułu, wygrywając dwie ostatnie edycje pucharowe, mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie również okaże się dla nas szczęśliwe i pokonamy silniejszego rywala! Wszystkich zapraszamy na nasz stadion o godzinie 16.00! Do boju LKS!!!

foto: BartFotoSport

BKS Stal Bielsko-Biała to klub założony w 1922 roku. Jego barwy to kolory czerwony, żółty i zielony. BKS to najstarszy z Bielskich klubów, który w swojej historii ma przede wszystkim dwa wicemistrzostwa II ligi w sezonach 1973/1974 i 1981/1982. (http://lksczaniec.futbolowo.pl)