Poronin i Żurawski na tydzień przed ligą

Kończymy już powoli okres przygotowawczy. Do startu ligi pozostał już nieco ponad tydzień, więc forma naszych piłkarzy powinna stopniowo "pikować" w górę. W ostatnim sparingowym teście przed startem ligi, LKS Czaniec zmierzy się w Poroninie z tamtejszym, trzecioligowym Porońcem.

Nasz dzisiejszy rywal, to klub założony w 1947 roku o barwach zielonych. Klub do 2013 roku był mało znany w światku piłkarskim, ale odkąd awansował do trzeciej ligi pojawiły się większe finanse i o klubie robiło się coraz głośniej. Apogeum rozgłosu przypadło na minionym sezonie i ciągnie się nadal. Poroniec zakończył rozgrywki trzeciej ligi małopolsko-świętokrzyskiej na drugim miejscu, tracąc tylko punkt do Wisły Sandomierz. Stało się to za sprawą ściągnięcia do Poronina kilku znanych zawodników z ekstraklasową przeszłością, na czele z takimi piłkarzami jak Maciej Żurawski (Wisła Kraków), Marcin Malinowski (Ruch Chorzów), Paweł Nowak (Cracovia Kraków) czy niedawno bramkarz Marcin Cabaj (Cracovia Kraków). Zawodnicy, mimo że swoje lata już mają, mocno wyróżniają się na tle trzecioligowców, a zwłaszcza były napastnik reprezentacji Polski, Maciej Żurawski, który w minionym sezonie strzelił 14 bramek. Warto zaznaczyć, że w Poroninie gra także były zawodnik LKS-u Czaniec, Grzegorz Kmiecik.

Poroniec w tym okresie przygotowawczym grał sparingowo z dwom bielskimi zespołami, wygrywając 2:1 z BKS Stal i niedawno przegrywając aż 3:0  z Rekordem Bielsko-Biała. Nasz zespół po ostatnim remisowym starciu z mocnymi rezerwami Piasta Gliwice, zanotował w okresie przygotowawczym oprócz tego trzy porażki i cztery zwycięstwa.

Dzisiejszy mecz będzie prawdziwą weryfikacją formy naszych piłkarzy, którzy łapią powoli świeżość ale szczyt formy ma przyjść na pierwszy ligowy mecz. Trzymamy więc kciuki za dobry występ naszego zespołu! Do boju LKS!