Poskromić lidera

W ubiegłym tygodniu doczekaliśmy się przełamania. Podopieczni Macieja Żaka pokonali, w trudnym spotkaniu, Unię Racibórz 1:0 i wrócili na zwycięski szlak, z którego w ostatnich tygodniach nieco zboczyli. Tamten mecz dał pozytywny impuls, ale żeby mówić o porządnym zastrzyku nadziei na walkę o wysokie ligowe lokaty, potrzeba nam powrotu do wyjazdowej formy z tamtego sezonu. Okazja ku temu będzie już w najbliższej kolejce bo zagramy na terenie lidera, Odry Centrum Wodzisław Śląski.

Wodzisław Śląski przez lata kojarzył się z Ekstraklasą i bardzo fajnym, skromnym klimatem. Jednak po spadku do pierwszej ligi wszystko się posypało. Klub nie był w stanie poradzić sobie bez pieniędzy z Canal +, głównego sponsora najwyżej klasy rozgrywkowej w Polsce, i staczał się coraz niżej. Na dzień dzisiejszy mamy w Wodzisławiu dwie drużyny piłkarskie, MKP Odra Centrum (nasz jutrzejszy rywal) i APN Odra Wodzisław Śląski (klasa okręgowa). Obie te ekipy walczyły w poprzednim sezonie o awans na wyższy szczebel rozgrywkowy i ostatecznie to MKP zdobyło mistrzostwo klasy okręgowej. Teorii w Wodzisławiu jest wiele i każda ze stron przypisuje sobie historię dawnej Odry. My nie chcemy się podejmować rozwiązania tego sporu i za portalem 90minu.pl podamy tylko, że występująca w naszej lidze Odra Centrum zapoczątkowała swój byt w 2011 roku i obecny poziom rozgrywek jest jej najwyższym w historii. Pozostaje w tym momencie życzyć wszystkim w Wodzisławiu tego, aby oba kluby dogadały się ze sobą i stworzyły jedno, mocne ogniwo, które jest potrzebne śląskiej i Polskiej piłce nożnej.

MKP Odra Centrum występuje na dobrze znanym nam, głównym stadionie w Wodzisławiu Śląskim. Na tym obiekcie bardzo dobrze czuł się LKS Czaniec gdy na trzecioligowych boiskach mierzyliśmy się z Odrą Wodzisław. Pamiętamy bardzo ważne zwycięstwa na tym obiekcie, 2:0 i 4:0. Tym razem będziemy pisać nowy rozdział historii i mamy nadzieję, że zapiszemy go równie radosnymi dla nas zgłoskami.

Odra Centrum, jak wspominaliśmy wcześniej, jest liderem rozgrywek. Beniaminek ligi zgromadził w dziewięciu kolejkach 18 punktów i o trzy oczka wyprzedza naszą ekipę, która jest w tej chwili na siódmym miejscu w tabeli. W poprzedniej kolejce Wodzisławianie pokonali na wyjeździe rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała 2:1.

Podopiecznych Macieja Żaka czeka w sobotnie popołudnie prawdziwy test formy. Trzeba wierzyć, że zagramy w końcu na miarę oczekiwań, a światełko w tunelu jest, ponieważ nasz zespół lubi takie spotkania. Zresztą, jutro chcemy mieć dla Was tylko i wyłącznie dobre informacje i takie będą! Do boju LKS!

21.10.2017 r., godzina 15:00, Wodzisław Śląski, 11 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr. II

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski - LKS Czaniec

Sędziuje: Mateusz Bielawski (Mysłowice)