Powiatowa Halowa Liga Żaków: LKS Czaniec liderem!

21 lutego ruszyła kolejna edycja Powiatowej Halowej Ligi Żaków o Puchar Starosty Bielskiego. Do rywalizacji w tym roku przystąpiło pięc drużyn: LKS Drzewiarz Jasienica, Szkółka Piłkarska Centrum Sportowo-Widowiskowego Kozy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Wilkowice, LKS Pasjonat Dankowice i LKS Czaniec. Młodzi adepci piłki nożnej będą rywalizować przez okres miesiąca, aż do finałowego turnieju 21 marca w Wilkowicach. Tam też wręczone zostaną nagrody dla zespołów oraz indywidualne. Sprzęt sportowy, dyplomy oraz okazały Puchar Starosty Bielskiego dla triumfatora rozgrywek.

W ligowych meczach mogą brać udział piłkarze z rocznika 2004 i młodsi.Poszczególne turnieje rozgrywane są systemem „każdy z każdym”. Mecze trwają po 15 minut, na boisku może przebywać jednocześnie czterech zawodników jednej drużyny plus bramkarz. Zwycięstwo honorowane jest zdobyciem trzech punktów, w przypadku remisu obie drużyny otrzymują po „oczku” do tabeli.

Terminy turniejów w ramach Powiatowej Halowej Ligi Żaków przedstawiają się następująco:

21 lutego 2015 r., godz. 10:30 – Hala Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach

28 lutego 2015 r., godz. 10:30 – Hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Czańcu (ul. K.Wojtyły 32)

7 marca 2015 r., godz. 9:30 – Hala sportowa przy SP w Pisarzowicach (ul. Św. Floriana 28)

14 marca 2015 r., godz. 10:30 – Hala sportowa w Jasienicy (ul. Strumieńska 271)

21 marca 2015 r., godz. 10:30 – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilkowicach

Nie mogło oczywiście zabraknąć na tym turnieju zespołu LKS Czaniec, prowadzonego przez trenera Michała Trojaka. Nasi młodzicy rozegrali już dwa turnieje, w tym ten ostatni na hali sportowej w Czańcu. W pierwszym z nich nasza młodzież zdobyła tylko 4 punkty, za to w minioną sobotę LKS nie miał sobie równych, wygrywając wszystkie spotkania dzięki czemu podopieczni Michała Trojaka liderują po dwóch turniejach! Oto wyniki obu turniejów:

I turniej Kozy 21 luty 2015r

CSW Kozy - LKS Czaniec 0-1
LKS "Drzewiarz" Jasienica - GOSIR Wilkowice 2-0
LKS Czaniec - LKS "Pasjonat" Dankowice 2-1
LKS "Drzewiarz" Jasienica - CSW Kozy 1-0.

Poniżej prezentujemy tabelę po dwóch turniejach:

LKS Czaniec 16 15:11
Drzewiarz Jasienica 16 12:8