"Praca boiskowa dopiero przed Nami"

Zapraszamy do kolejnego podsumowania, jakiego dokonał trener Mariusz Wójcik:

bojler1949: Za Nami kolejny udany sparing. Cieszy odrodzenie Praciak i ciągle wysoka forma testowanego napastnika. Martwi jednak trochę brak skuteczności, bo mecz mógł zakończyć się zdecydowanie wyższym zwycięstwem i niepotrzebna nerwówka w końcówce. Jak Pan oceni ten mecz?

Mariusz Wójcik: Nie specjalnie jestem zadowolony z wczorajszej gry kontrolnej. Gra toczyła się głównie na połowie przeciwnika, a śliskie boisko na pewno utrudniało jej finalizacje. Niestety brakowało nam spokoju i konsekwentnego operowania piłką. Zbyt szybko chcieliśmy stworzyć sytuację podbramkową, a często gdy takową mieliśmy brakło "kropki nad i". Doliczyłem się pięciu zmarnowanych okazji z gatunku sam na sam. Straty gola to przede wszystkim momenty rozluźnienia w defensywie wskutek wspomnianej przewagi, co oczywiście chluby nam nie przynosi. Na usprawiedliwienie zespołu mogę powiedzieć, że praca boiskowa dopiero przed nami, zrobimy więc wszystko aby wyeliminować mankamenty. Oczywiście dobrze, że piłkę w siatce umieszczają napastnicy, ważniejsze jednak by robił to zespół jako całość to samo zawsze powtarzam w odniesieniu do zadań w defensywie.

bojler1949: Co do testowanych zawodników, kiedy możemy się spodziewać konkretów?

Mariusz Wójcik: W pierwszej połowie na prawej obronie testowaliśmy nowego zawodnika, ostatecznie jednak nie spełnił On naszych oczekiwań. Co do pozostałych to z informacji jakie otrzymałem od Pana Prezesa wiele spraw formalnych z ich potwierdzeniem powinno być załatwione w przeciągu najbliższego tygodnia.

bojler1949: Co się dzieje z Arkiem Januszykiem? Z różnych źródeł słuchaj głosy jakoby chciał Nas opuścić tej zimy?

Mariusz Wójcik: Arek Januszyk praktycznie od początku okresu przygotowawczego nie trenuje. Z moich informacji wynika, że chce reprezentować barwy klubu którego jest wychowankiem, a który obecnie rywalizuje w klasie B. Nie ukrywam, że rodzi to dla mnie problem gdyż był to jedyny lewonożny boczny obrońca w naszej kadrze z konieczności więc próbuje na lewej obronie Dawida Rzeszutkę chociaż wiadomo, że to prawonożny skrzydłowy. Nie ukrywam, że dobrze by było gdybyśmy znaleźli kogoś o podobnych do Arka walorach.

bojler1949: Jakie są plany na kolejny tydzień?

Mariusz Wójcik: W najbliższym mikrocyklu czekają nas dwie gry kontrolne. W środę o 19 w Chełmku z trzecioligową Trzebinią i w sobotę o 11 w Tychach z tamtejszym GKS-em. W poniedziałek pracujemy na orliku w Porąbce, wtorek hala, czwartek będzie dniem wolnym, a w piątek trenujemy na boisku w Chełmku. Ten mikrocykl kończy w naszych przygotowaniach tzw.podokres przygotowania ogólnego.