Próba generalna zawiodła

W ostatnim sparingu przed startem sezonu 2017/2018 podopieczni Macieja Żaka rywalizowali z ligowym rywalem, Drzewiarzem Jasienica. Niestety po ostatnich bardzo obiecujących wynikach dzisiaj na naszych zawodników spadł zimny prysznic bo przegraliśmy 3:2. Choć po pierwszej połowie nic nie zapowiadało takiego rezultatu.

W pierwszej części zdecydowaną przewagę na boisku miał nasz zespół co okrzesiliśmy jedną bramką. W 21 minucie Ilya uderzeniem z okolicy 20 metra nie dał szans bramkarzowi gości. Ten jeden gol to zdecydowanie minimum jakie kibice oglądali. Druga połowa rozpoczęła się zgoła odmiennie. Już w 47 minucie gracz gości uderzył nie do obrony i dał wyrównanie. Kilka chwil później kolejny gracz Drzewiarza uprzedził Palarczyka i głową pokonał Kozieła. Dwie minuty później wyrównał co prawda Wilczek, ale goście w 75 minucie wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca meczu. Do końca spotkania mieliśmy jeszcze przynajmniej trzy świetne okazje. Ilya dwukrotnie nie wykorzystał okazji sam na sam, podobnie jak Kozioł Paweł. Niestety do końca wynik meczu nie uległ zmianie, mimo iż Borak trafił głową do bramki w ostatniej minucie, jednak arbiter dopatrzył się mocno wątpliwego spalonego.

Trzeba podkreślić, że dziś zagraliśmy chyba najsłabszy mecz tego lata. Niepokojące było też zaangażowanie, zwłaszcza w drugiej połowie spotkania. Miejmy nadzieje, że ten zimny prysznic podziała pozytywnie na nasz zespół bo za tydzień gramy już pierwszy mecz o punkty z Kuźnią Ustroń.