Pucharowy mecz z podtekstami

Przed nami ćwierćfinałowe starcie w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała. Naszym rywalem będzie zespół występujący w Bielskiej Okręgówce, MRKS Czechowice-Dziedzice. Zapowiada się niezwykle ciekawa konfrontacja z wieloma podtekstami. Zacząć należy od trenerów, ponieważ nasz szkoleniowiec, Ryszard Kłusek, w przeszłości prowadził zespół z Czechowic, natomiast Marcin Biskup, obecny trener MRKS-u, był w przeszłości szkoleniowcem naszego zespołu, z którym to w 2012 roku świętował awans do trzeciej ligi. Warto także dodać, że w naszym zespole na zasadzie rocznego wypożyczenia znajduje się Paweł Kozioł, zawodnik MRKS-u.

MRKS Czechowice to klub założony w 1921 roku o barwach czerowno-czarnych. Klub ten od trzech sezonów występuje w klasie okręgowej, ale każdy pamięta boje Czechowickiej drużyny na froncie czwartoligowym. My pamiętamy nasze wspólne pojedynki, gdzie zawsze było sporo emocji. Poniżej możecie zobaczyć skrót jednego z meczów, który w odbył się w Czechowicach, w sezonie w którym uzyskaliśmy promocję do trzeciej ligi:

Obecny sezon Czechowicka drużyna rozpoczęła w słabym stylu. W czterech spotkaniach MRKS zdobył zaledwie jeden punkt i zajmuje przedostanie, piętnaste miejsce w strefie spadkowej. Nasz zespół też nie może się pochwalić dobrym startem. Dwa oczka w czterech spotkaniach to zdecydowanie za mało i w klubie każdy czeka na odbicie się od dna, którego powoli sięgamy.

Ostatni raz w meczu o stawkę, mierzyliśmy się 3 sierpnia 2013 roku. Wtedy, w meczu pierwszej rudny Pucharu Polski, LKS Czaniec pokonał w Czechowicach MRKS aż 8:0.

Liczymy jutro na pewne zwycięstwo i awans do półfinału, aby móc liczyć w walce o trzeci z rzędu triumf w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała. Ale nie ukrywamy, że czekamy już na niedzielny mecz z BKS Stal, żeby w końcu odnieść ligowe zwycięstwo. Jednak najpierw puchar i na tym się skupiamy najbardziej! Do boju LKS! Zaczynamy o godzinie 17.00!