Remis, który nikogo nie cieszy

Starcie w ramach 23 kolejki IV ligi pomiędzy GKS Radziechowy-Wieprz i LKS Czaniec miało dać odpowiedź na pytanie, która z drużyn jest bliżej lidera stawki. Po meczu odpowiedź może być tylko jedna, żadna bo po bezbramkowym remisie LKS Bełk odjechał obydwu drużynom.

Samo spotkanie było typowym starciem drużyn z czołówki, w którym było bardzo dużo walki i trochę mniej okazji bramkowych. Taki, a nie inny przebieg meczu wymusiło także bardzo trudne boisko. Mecz mógł, a nawet powinien się otworzyć lepiej dla naszego zespołu. W piątej minucie Woźniak główkował po rzucie rożnym i gospodarzy uratował tylko obrońca stojący na linii bramkowej. Gospodarze groźnie w pierwszej części spotkania zaatakowali raz, kiedy to po źle obliczonym locie przez Żaka piłka trafiła do Szymońskiego, który uderzył bez zastanowienia minimalnie obok bramki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i również oglądaliśmy sporo walki przede wszystkim w środku pola. Z okazji wartych odnotowania to po stronie GKS-u raz piłka minimalnie minęła naszą bramkę, kiedy to jeden z napastników główkował po rzucie rożnym. Z kolei podopiecznym Macieja Żaka zabrakło tego ostatniego podania i piłka albo była blokowana kilka razy, albo niecelnie dogrywana. Z gry mieliśmy w drugiej części trochę więcej. To mogło się nam zwrócić w ostatniej akcji meczu, kiedy Woźniak uprzedził stopera gospodarzy, a ten podstawił mu nogę na pograniczu pola karnego. Arbiter jednak nie odważył się zagwizdać i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Punkt na tak trudnym terenie musimy szanować, zwłaszcza że z przebiegu meczu taki wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy. Tracimy co prawda dystans do lidera, ale do końca sezonu pozostało jeszcze sporo meczów do rozegrania, dlatego walczymy dalej. A na razie życzymy wszystkim sympatykom i kibicom zdrowych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spędzonych w rodzinnym gronie!

15.04.2017 r., godzina 13.00, Radziechowy-Wieprz, 23 kolejka IV ligi śląskiej gr.II

GKS Radziechowy-Wieprz - LKS Czaniec 0:0

Kartki: Żak, Woźniak, Palarczyk

Skład GKS Radziechowy: Ł.Byrtek – Dudka, Jaroszek, Noga, Janik, Pindel, Motyka, Osmałek (69' M.Byrtek), Sz.Byrtek, Pielichowski (79' Trzop), Szymoński (75' Hałat).

Skład LKS Czaniec: Majda – Kaczmarczyk, Waligóra, Żak, Borak, Jurczak, Świerczyński, Kaleta (65' Palarczyk), T.Kozioł, Nazdryn, Woźniak.

Powiązana galeria: