Remisowe przetarcie przed ligą

W dniu dzisiejszym w Czańcu sparingowo starły się ze sobą dwie drużyny występujące w trzeciej lidze śląsko-opolskiej. LKS Czaniec podejmował na własnym stadionie rezerwy Piasta Gliwice, wzmocnione pięcioma zawodnikami, którzy podczas wczorajszego spotkania Ekstraklasy, zasiedli na ławce rezerwowych w Chorzowie. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W pierwszej połowie, pod nieobecność leczących drobne urazy, Łosia, Waligóry i Hałata, w naszym zespole grało sporo młodych testowanych graczy. Odbiło się to nieco na grze, ponieważ Piast miał z niej więcej. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje bramkowe i do przerwy goli nie zobaczyliśmy. Po przerwie gra LKS-u trochę się poprawiła, jednak to goście po koronkowej akcji wyszli na prowadzenie. Czaniec znacznie dominował w drugiej części spotkania, a potwierdzeniem było wyrównanie jakie zaliczył Daniel Fabisiak, strzelając cudownego gola z połowy boiska i lobując bramkarza "Piastunek". W końcówce świetne okazje miał także Gołuch ale nie potrafił znaleźć drogi do bramki.

Powoli odzyskujemy świeżość i wypatrujemy już pierwszego ligowego spotkania, które odbędzie się już za dwa tygodnie. Zanim jednak wpadniemy w rytm ligowych spotkań, za tydzień w piątek o godzinie 17.00 w Poroninie czeka nas ostatni sprawdzian przed ligą z tamtejszym, trzecioligowym Porońcem Poronin, naszpikowanym takimi gwiazdami polskiej piłki jak Maciej Żurawski czy Marcin Malinowski.

LKS Czaniec - Piast II Gliwice 1:1 (0:0)

Gol dla LKS-u: Fabisiak

LKS Czaniec: Kawaler, Gola, Żak, Fabisiak, Kwaśniewski, Rzeszutko, Gołuch, Praciak oraz 9 testowanych zawodników