Trudny ale pożyteczny test

Zaledwie dwa dni po wznowieniu treningów, podopieczni Macieja Żaka rozegrali swój pierwszy sparingowy mecz. Naszym rywalem była dzisiaj czwarta siła ubiegłego sezonu w trzeciej lidze łódzko-mazowieckiej, Lechia Tomaszów Mazowiecki. Jak można było się spodziewać, w naszych szeregach oglądaliśmy sporo testowanych zawodników, co miało swoje przełożenie na wynik spotkania, ale z pewnością dało też sporo do myślenia sztabowi szkoleniowemu, bo kilku zawodników spisało się obiecująco.

Sam mecz niemal od samego początku przebiegał pod dyktando gości, którzy raz po raz próbowali sforsować defensywę naszej drużyny. Udało się to około 20 minuty i w tym momencie rozwiązał się worek z bramkami. W ciągu kolejnych 15 minut straciliśmy kolejne dwa gole i do szatni schodziliśmy z wynikiem 0:3. Po zmianie stron gra się wyrównała, a nasz zespół w końcu zaczął sobie stwarzać dogodne okazje. Dwie z nich wykorzystał Maciej Móll, raz trafiając z głowy, raz wykorzystując prostopadłe podanie z głębi pola. Goście odpowiedzieli w drugiej części gry jednym golem, co zakończyło dzisiejszą rywalizację wynikiem 2:4.

Wynik poszedł w świat, ale rzeczą oczywistą jest, że wyniki w spotkaniach towarzyskich są sprawą drugorzędną. Rozegraliśmy niezłe spotkanie z bardzo mocnym rywalem i z pewnością sztab szkoleniowy będzie miał solidny materiał do analizy po tym meczu. Warto dodać, że zabrakło kilku naszych piłkarzy w tym spotkaniu z różnych powodów. Kilku testuje się w klubach wyższej ligi, kilku jest jeszcze na urlopie. Kolejny sparing już we wtorek, 12 lipca i wtedy nasz skład powinien być już w miarę optymalny, choć z pewnością uzupełniony sporą grupą testowanych graczy.

06.07.2016 r. (środa) godzina 18:00, stadion LKS Czaniec

LKS Czaniec - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:4 (0:3)

Bramki dla LKS: Móll x2

Skład LKS Czaniec: Kawaler, Waligóra, Żak, Borak, Jurczak, Móll oraz testowani gracze.

foto: BartFotoSport