Wrócić z Jaworzna z tarczą!

Dwie porażki i remis z przedostatnią drużyną ligi, tak prezentuje się bilans ostatnich spotkań LKS-u Czaniec w tym sezonie. Wcześniej zdołaliśmy wygrać pięć spotkań z rzędu, ale do tamtej formy w obecnej chwili nam daleko. Jednak pomimo remisu z Orłem Mokre, zeszłotygodniowy mecz mógł napawać optymizmem, ponieważ sama gra była dużo lepsza. Jeśli dojdzie do tego skuteczność to w sobotę w Jaworznie powinniśmy się przełamać. Jednak nie będzie to takie proste.

Szczakowianka Jaworzno została założona w 1923 roku i przybrała barwy biało-czerowne. Największym sukcesem klubu z Jaworzna były występy w I lidze, odpowiedniku dzisiejszej Ekstraklasy, w sezonie 2002/2003. Obecny sezon jest trzecim z rzędu na szczeblu IV ligi, po spadku z III ligi w sezonie 2013/2014. W tamtym właśnie sezonie, a dokładnie w maju 2014 roku, ostatni raz zmierzyły się obie ekipy w oficjalnym meczu. W Jaworznie wygrali gospodarze 1:0, co było wtedy sporą sensacją, natomiast w Czańcu lepsi byli nasi piłkarze, wygrywając tamten mecz 2:0. W obecnych rozgrywkach "Szczakowa" gra w kratkę i zajmuje w ligowej tabeli 11 miejsce z dorobkiem 10 oczek na co złożyły się trzy wygrane, jeden remi i cztery porażki z czego na własnym stadionie Szczkowianka wygrała tylko raz, dwukrotnie przegrywając. W zeszłym tygodniu zespół z Jaworzna uległa na wyjeździe 3:1 Gwarkowi Ornontowice. Nasz zespół zajmuje obecnie 5 miejsce, mając na swoim koncie 16 oczek za pięć wygranych, jeden remis i dwie porażki z czego na wyjeździe wygrywaliśmy trzy razy, raz przegrywając. W poprzednim tygodniu, jak już wspominaliśmy, podopieczni Macieja Żaka, zremisowali 1:1 z Orłem Mokre.

Garść statystyk zapowiada nam bardzo interesujące spotkanie. My liczymy, że nasz zespół w końcu zagra w stylu z początku tego sezonu bo niewątpliwie komplet punktów jest nam bardzo potrzebny. Łatwo nie będzie, ale w tej lidze nie ma łatwych spotkań, o czym dobitnie przekonaliśmy się przed tygodniem. Maciej Żak nie będzie mógł jutro skorzystać z usług, wciąż kontuzjowanych, Tomasza Kalety i Bartłomieja Boraka, pod znakiem zapytania stoi także występ Michała Majdy, który nabawił się urazu na jednym z treningów, reszta zawodników powinna być optymalnie przygotowana do sobotniej rywalizacji. Początek spotkania o 16.00! Do boju LKS!!!

24.09.2016 r., godzina 16.00, Jaworzno (Stadion Miejski), 9 kolejka IV ligi śląskiej grupa II

Szczakowianka Jaworzno - LKS Czaniec

foto: www.szczakowianka.pl