Wymęczone ale zasłużone zwycięstwo!

foto: BartFotoSport

W obecnym sezonie staje się to już powoli tradycją, że podopieczni Macieja Żaka lepiej spisując się w spotkaniach wyjazdowych. Nie inaczej było w minioną sobotę w Knurowie, gdzie LKS Czaniec pokonał miejscową Concordię 1:0.

Spotkanie z racji tego, że rozgrywane było na sztucznej murawie, w 25- stopniowej temperaturze, było bardzo trudne dla graczy jednej i drugiej drużyny. Mimo tego tempo pierwszej części spotkania było niezłe, jednak okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Z naszej strony szanse mieli Woźniak oraz Ilya, ale ich strzały były niecelne. Goście zagrozili naszej bramce raz, gdy Zieliński urwał się obrońcom i będąc na klarownej pozycji fatalnie przestrzelił nad bramką Majdy.

Druga połowa rozpoczęła się w podobnym tonie jak zakończyła druga. Oba zespoły próbowały szukać swoich szans. Ta sztuka szybko, bo w 55 minucie udała się naszemu zespołowi. Świetnie ze środka pola zagrał Świerczyński, a do piłki dopadł Ilya, który widząc wysuniętego bramkarza nie zawahał się go przelobować. Futbolówka, tuż przy słupku, znalazła drogę do bramki! Od tego momentu grało się nam trochę lepiej. Goście nie potrafili znaleźć złotego środka aby zagrozić naszej bramce i poza jedną okazją, którą miał znów doświadczony Zieliński, którego strzał zablokował Żak, gospodarze nie zagrażali naszej bramce. My z kolei mieliśmy jeszcze jedną wyborną okazję, a nawet trzy za jednym razem. Najpierw sam na sam znalazł się Woźniak, który niestety przegrał pojedynek ze Stankiem, piłke dobijał Ilya, ale trafił w poprzeczkę, kolejna dobitka w wykonaniu Tomasza Kozioła również znalazła się na poprzeczce. Na nasze szczęście ta niewykorzystana okazja nie zemściła się na naszym zespole.

Zwycięzców się nie sądzi, a trzy punkty pojechały do Czańca. Nie był to z pewnością najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale w niełatwych warunkach nasz zespół wywalczył cenne zwycięstwo i tylko się liczy.

01.04.2017 r., godzina 17.00, Knurów (sztuczna nawierzchnia), 21 kolejka IV ligi śląskiej gr. II

Concordia Knurów - LKS Czaniec 0:1 (0:0)

Bramka: 55' Ilya

Kartki: Kozioł Paweł, Waligóra