Wypunktowani i wykartkowani. Blamaż w Czańcu

Nie tak wyobrażali sobie nasi kibice dzisiejsze, sobotnie popołudnie. Nasz dzisiejszy rywal, LKS Bełk, obnarzył nas dzisiaj dosadnie, a wynik 5:0 mówi sam za siebie. Jakby tego było mało bezsensownie się dzisiaj wykartkowaliśmy i w przyszłym tygodniu będzie musiał pauzować.

Początek spotkania nie zwiastował takie przebiegu. Graliśmy spokojnie i dość pewnie, nawet Woźniak groźnie uderzał głową. Wszystko to trwało raptem 13 minut. Wtedy to bezmyślnie faulował w naszym polu karnym Kaczmarczyk. Arbiter wskazał na wapno, a karnego na gola zamienił Wybierak. Bełk cofnął się na własną połowę i zaczął grać swoją piłkę z kontry, a my biliśmy głową w mur. Groźnie głową uderzał Ilya, ale ta próba zdała się nic. W samej końcówce pierwszej połowy goście zadali drugi cios. Żak pozwolił ograć się Byścowi, a ten strzałem w długi róg pokonał Majdę. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

Na drugą połowę wyszliśmy z wiarą, licząc na gola kontaktowego. Nasze zapędy szybko zweryfikował nasz zawodnik, Kaczmarczyk, który w 53 minucie spotkania otrzymał drugi żółty kartonik i w konsekwencji czerwony. Nasz zespół totalnie się załamał, a goście nie zamierzali poprzestać na dwóch golach. W 69 minucie Orzeł wykończył kontratak, a w 78 i 90 minucie to samo uczynił Bysiec, kompletując hattricka. Nasz zespół nie miał w drugiej połowie nic do powiedzenia.

Przegraliśmy dzisiaj z kretesem i ciężko będzie się nam podnieść. Tak wysokiej porażki nie tłumaczy nawet czerwona kartka dla Kaczmarczyka. Może na tak wysoką porażkę nie zasłużyliśmy, ale zagraliśmy dzisiaj nasz najsłabszy mecz w tej rundzie. Sięgnęliśmy dna, tak więc gorzej już być nie może. Trzeba wyciągnąć wnioski i to szybko bo do końca rudny zostało jeszcze pięć spotkań.

15.10.2016 r., godzina 15.00, Czaniec, 12 kolejka IV ligi śląskiej grupa II

LKS Czaniec - LKS Bełk 0:5 (0:2)

Bramki: 13' Wybierak (k), 45' 78' 90' Bysiec, 69' Orzeł

Kartki: Kozioł Tomasz, Waligóra, Móll, Ilya, Kaczmarczyk (53' zawodnik ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką) - Paryła, Stryczek

Skład LKS Czaniec: Majda, Móll (46' Borak), Waligóra, Żak, Kaczmarczyk, Jurczak (46' Świerczyński), Kozioł Paweł (72' Dziadek), Kozioł Tomasz, Ilya, Wilczek (46' Palarczyk), Woźniak.