Wyszarpane zwycięstwo!

Sezon 2017/18 można oficjalnie uznać za otwarty. W pierwszym spotkaniu nasza drużyna mierzyła się z beniaminkiem Haiz IV ligi śląskiej Kuźnią Ustroń, z którą ostatni raz Czaniecka drużyna rywalizowała blisko 12 lat temu. Po meczu, w którym głównie dominowała walka o każdy centymetr boiska, ostatecznie wygrywamy 1 - 0 po bramce Piotra Świerczyńskiego.

Pierwsze 20 minut, w meczu otwierającym nowy sezon, to pełna dominacja na boisku podopiecznych Macieja Żaka. W tym fragmencie gry nasz drużyna miała najwięcej z gry czego dowodem były między innymi atomowe uderzenie Wojciecha Wilczka, które ostemplowało słupek bramki gości, dwie sytuacje Ilii Nazdryna, w których brakowało jedynie ostatniego podania oraz dwie sytuacje Pawła Kozioła, który, w obu przypadkach, będąc w polu karnym przeciwnika, nieczysto trafił w piłkę  Po tym bardzo dobrym fragmencie meczu, nasi zawodnicy spuścili z tonu i mecz stał dużo bardziej wyrównany. Do końca pierwszej połowy dominowała walka, próby szybkiego ataku po stratach w środku pola oraz stałe fragmenty gry, po których obie drużyny miały swoje sytuacje podbramkowe. W tym bezbarwnym okresie podopiecznym Macieja Żaka udało się przeprowadzić, jak się okazało, decydującą o końcowym wyniku akcję. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora Daniela Grabskiego, jeden z obrońców gości wybił piłkę na 20 metr. Tam najprzytomniej zachował się Piotr Świerczyński, który przyjęciem minął zawodnika z Ustronia i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce gości.

Druga połowa to przede wszystkim dążenie gości do wyrównania oraz mądra i odpowiedzialna gra Czanieckiej drużyny w obronie. Goście swoich sytuacji szukali głównie w stałych fragmentach oraz długiej piłce na szybkich napastników. Nasza drużyna próbowała kontrować, jednak, tak jak gościom, nie udało nam się poważnie zagrozić bramce przeciwników. W tej części gry, trudnej dla zwykłego kibica, brakowało kombinacyjnej gry oraz 100% sytuacji podbramkowych. Można stwierdzić, że druga połowa swoim stylem przypominała spotkania z ligi angielskiej, gdzie przewodnią rolę odrywała walka o każdy centymetr boiska, czego przykładem jest duża liczba faulów i kartek w drugiej połowie spotkania.

Z reguły pierwsze mecze w sezonie nie są pięknym i porywającym widowiskiem. Cieszy to, że nasz drużyna pokazała w tym spotkaniu mądrość i widać było, który zespół jest bardziej doświadczony na czwartoligowym poziomie. Liczymy na to, że dzisiejsze zwycięstwo będzie początkiem dobrej passy i w tym sezonie wszystkim drużynom ciężko będzie zdobywać punkty przy Zagłębocza 9. Podsumowując, mamy nadzieję, że dzisiejsze zwycięstwo będzie dobrym prognostykiem na całą rundę jesienną!