Zapowiedź czwartej kolejki

Po prawie rocznej przerwie, wracamy do stałego punktu na naszej stronie czyli zapowiedzi i podsumowań poszczególnych kolejek IV ligi śląskiej gr. II. Przed nami czwarta seria gier i z pewnością kilka ligowych starć przyciąga uwagę kibiców. Zobaczcie co czeka nas w nadchodzący weekend, zapraszamy do lektury!

Wszystkie spotkania zgodnie odbędą się w sobotnie popołudnie o godzinie 17:00. Zapowiedź zaczniemy od czwórki, która z kompletem punktów otwiera ligową stawkę. Do Jasienicy zawita podrażniony pierwszą ligową porażką beniaminek z Lędzin. Trudno wskazać w tym spotkaniu faworyta, a więc wynik powinien oscylować wokół remisu. Lider, GKS Radziechowy-Wieprz zmierzy się w Suszcu z tamtejszym Krupińskim, który zamyka tabelę. Faworyt tego starcia jest jeden, ale gospodarze postarają się wykorzystać atut własnego boiska. Spójnia Landek, w derbowym starciu będzie gościć w Bielsku i zagra z rezerwami Podbeskidzia, które notują falstart sezonu. Faworytem będą więc goście, ale gospodarze kiedyś będą musieli się obudzić, a starcie derbowe może być najlepszą okazją ku temu. Ciekawie będzie na pewno na naszym stadionie, gdzie nasz LKS podejmie Concordię Knurów. Goście ze zmiennym szczęściem rozpoczęli ligowe zmagania, ale na pewno łatwym rywalem nie będą, a więc czeka nas interesujące widowisko, na które gorąco zapraszamy.

Ciekawe spotkanie powinni obejrzeć kibice w Pszczynie, gdzie miejscowa Iskra podejmie Szczakowiankę Jaworzno. Obie ekipy celują w górą połówkę tabeli, a początek sezonu mają przeciętny, dlatego sam mecz powinien być zacięty. LKS Bełk, po ubiegłotygodniowej wygranej w Łaziskach, powoli wychodzi na prostą i w starciu z Orłem Mokre powinien odnieść kolejne zwycięstwo, które pozwoli patrzeć spadkowiczowi z III ligi z optymizmem na kolejne spotkania. Wspomniana Polonia Łaziska podejmie Unię Racibórz. Będzie to ważne starcie dla obu ekip, które będą chciały wrócić na zwycięską ścieżkę. O ile Polonia powinna się spokojnie podnieść, o tyle goście po porażce 6:1 w Radziechowach staną przed trudnym mentalnie zadaniem. Do Ornontowic zawita objawienie początku sezonu, czyli Granica Ruptawa. Goście zgromadzili jak do tej pory siedem oczek i w sobotnim starciu z miejscowym Gwarkiem staną w roli faworyta. Na koniec zostało nam jeszcze starcie dwóch beniaminków, Wilków Wilcza z Beskidem Skoczów. Obie drużyny zgromadziły po trzy punkty i z pewnością będą chciały powalczyć o kolejną pełną pulę. Dlatego spotkanie to może obfitować w zacięte pojedynki.

Poniżej prezentujemy pełne zestawienie wszystkich spotkań czwartej kolejki IV ligi śląskiej grupy II:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Spójnia Landek 27 sierpnia, 17:00
Iskra Pszczyna - Szczakowianka Jaworzno 27 sierpnia, 17:00