Zapowiedź i obsada sędziowska 24 kolejki

Za nami już dwie wiosenne kolejki. Powoli zaczynają się formować grupy, o których pisaliśmy poprzednio, walczące o dwa priorytetowe cele. Pierwsza o awans, druga o utrzymanie. Gdzie tym razem będziemy oglądać najciekawsze widowisko i czy kolejny raz będzie to mecz z udziałem Ruchu Zdzieszowice, jak to miało miejsce w dwóch pierwszych kolejkach?

24 kolejkę rozpoczniemy w sobotę już o godzinie 11.00. Wtedy to, broniący się przed spadkiem Geunwald Ruda Śląska, podejmie walczący o utrzymanie LKS Czaniec. Oba zespoły nieudanie rozpoczęły wiosnę, więc na pewno będą bardzo zmotywowane aby dać kibicom powody do radości. O 13.00, rezerwy Górnika Zabrze będą podejmować Swornicę Czarnowąsy. Goście uskrzydleni dwom zwycięstwami na starcie rundy na pewno przyjadą pewni siebie, ale wynik tego meczu, jak to bywa w przypadku zespołów rezerw, będzie zależał przede wszystkim od składu jakim wyjdzie na ten mecz Górnik.

Kolejne siedem spotkań rozpocznie się o 15.00. Czeka nas kilka hitowych starć, jednak na czoło wysuwa się od razu spotkanie lidera Odry Opole z szóstym w tabeli Rekordem Bielsko-Biała. Opolanie wydają się być najpoważniejszym kandydatem do awansu, jednak mała przewaga nad rywalami nie pozwala im na słabszy mecz i margines błędu. Trzeci w tabeli BKS Stal podejmował będzie Polonię Łaziska i patrząc na słabszy start gości i wysoką formę gospodarzy, to w tym meczu faworyt jest tylko jeden. Gdzie zagra wspominany na początku Ruch Zdzieszowice? Pojedzie do Pawłowic na mecz z tamtejszym Pniówkiem. Moim zdaniem w tym spotkaniu nie ma faworyta, ale ten mecz może być bardzo interesujący ze względu na dobrą formę obu zespołów. Ciekawie też powinno być w Częstochowie, gdzie chyba wyleczona już z walki o awans Skra będzie podejmować mocne tej wiosny, rezerwy Podbeskidzia. O tej samej godzinie czekają nas jeszcze trzy spotkania. Dwa z nich to pojedynki, których gospodarzami będą outsiderzy III ligi, Skalnik Gracze i Małapanew Ozimek. Ci pierwsi zagrają z marzącym jeszcze o utrzymaniu Górnikiem Wesołą i wydaje się, że zespół z województwa Opolskiego będzie faworytem tego meczu. Ozimek natomiast podejmował będzie siódmy w tabeli zespół GKS 1962 Jastrzębie i nie ma co ukrywać, że goście powinni bez problemu sobie w tym meczu poradzić. Trzecim spotkaniem będzie pojedynek rezerw Chorzowskiego Ruchu i Szmobierek Bytom i wiele wskazuje na to, że będzie to typowy śląski mecz walki.

Kolejkę zakończy spotkanie wicelidera, Polonii Bytom z rezerwami Piasta Gliwice, które rozpocznie się o godzinie 16.00. I jeśli „Piastunki” przyjadą na ten mecz bez większych wzmocnień z pierwszej drużyny, to Bytomianie mogą urządzić sobie prawdziwą kanonadę strzelecką.

A tak oto prezentuje się pełne zestawienie 24 kolejki, wraz z obsadą sędziowską:

28.03.2015 godz. 11.00
Grunwald Ruda Śląska-LKS Czaniec sędziuje: Marcin Kochanek (Opole)

Godz. 13.00
Górnik II Zabrze-Swornica Czarnowąsy sędziuje: Mateusz Harazin (Katowice)

Godz. 15.00
BKS Stal Bielsko-Biała-Polonia Łaziska Górne sędziuje: Wojciech Kretek (Bytom)
Pniówek 74 Pawłowice-Ruch Zdzieszowice sędziuje: Jacek Babiarz (Kluczbork)
Skra Częstochowa-TS II Podbeskidzie sędziuje: Bartosz Owsiany (Opole)
Ruch II Chorzów-Szombierki Bytom sędziuje: Łukasz Sowada (Opole)
Odra Opole-Rekord Bielsko-Biała sędziuje: Szymon Skowroński (Tychy)
Skalnik Gracze-Górnik Wesoła sędziuje: Piotr Skoczylas (Częstochowa)