Zapowiedź i obsada sędziowska 26 kolejki

Mamy nadzieję, że po ostatnich zmaganiach wielu drużyn z niesprzyjającą aurą, do końca sezonu będziemy mogli się cieszyć już tylko piłkarskimi emocjami w pełnym wydaniu każdego tygodnia. Przed 26 seria gier III ligi opolsko-śląskiej i kolejna dawka sportowych emocji.

Tym razem inaczej niż zazwyczaj, piłkarze rozpoczną granie w piątek. To wtedy, o godzinie 19.00, lider Odra Opole, w derbach Opolszczyzny, będzie podejmował Swornicę Czarnowąsy. Czy goście, po urwaniu punktów wiceliderowi w miniony weekend, będą w stanie pokusić się o kolejną niespodziankę?

W sobotę rozpoczniemy granie od godziny 13.00. Wtedy to, rezerwy Górnika Zabrze podejmować będą GKS 1962 Jastrzębie i warto zaznaczyć, że jeśli Zabrzanie będą mieli odpowiednie wzmocnienie z pierwszego zespołu, ten mecz może być hitem tej kolejki, gdyż Jastrzębianie imponują formą na wiosnę. Reszta spotkań zostanie rozegrana o godzinie 16.00. Szykuje się kilka, naprawdę interesujących spotkań. Hit tej kolejki, przynajmniej na papierze odbędzie się w Bielsku. Pojedynek trzeciego w tabeli BKSu z czwartym Ruchem Zdzieszowice, może przybliżyć jedną z drużyn do czołowej dwójki. Bielsko-Biała będzie tego dnia świadkiem jeszcze jednego, nieźle zapowiadającego się spotkania. Siódmy w tabeli Rekord, będzie podejmował szóstą Skrę Częstochowa i będzie to pojedynek, który powie czy te dwie drużyny mogą być zaliczane do czołówki czy raczej stanowią mocny punkt w środku ligowej stawki.

Druga w tabeli Polonia Bytom, będzie podejmować Górnik Wesoła i dla liczących się w walce o awans Bytomian, powinien to być spacerek. Pozostałe pięć spotkań to pojedynki kluczowe dla układu w dole tabeli. Małapanew Ozimek, będzie podejmował Grunwald Ruda Śląska i oba zespoły przed tym meczem zadają sobie pytanie: jak nie teraz to kiedy, chodzi oczywiście o zwycięstwo. Skalnik Gracze, podejmował będzie LKS Czaniec i goście w przypadku zwycięstwa, mogą dobić do czołówki i na stałe się w niej zadomowić, mając sporą przewagę nad strefą spadkową. Jednak dla gospodarzy to także jest ostatni dzwonek na wyjście z twarzą z tego sezonu.

Ostatnie trzy spotkania to będą typowe mecze walki, o bardzo ważnej randze, wszak w grę wchodzi utrzymanie w lidze. Pniówek Pawłowice zagra z rezerwami Ruchu Chorzów i zwycięzca tego pojedynku złapie oddech na kilkanaście dnia. Podobnie ma się sprawa w przypadku pojedynków Polonii Łaziska z rezerwami Podbeskidzia i Szombierek Bytom z rezerwami Piasta Gliwice. Gospodarze tych spotkań będą za wszelką cenę dążyć do zwycięstwa.

Poniżej pełne zestawienie spotkań 26 kolejki i obsada sędziowska:

10.04.2015r. godz. 19.00
Odra Opole-Swornica Czarnowąsy sędziuje: Serwaczak Marek