Zapowiedź i obsada sędziowska dziesiątej kolejki

Czas ochłonąć już po pucharowych emocjach i wrócić do ligowej rzeczywistości. Przed nami bowiem dziesiąta seria gier, która jak zawsze zapowiada się bardzo interesująco. Wydarzeniem kolejki może być dosłownie każde spotkanie, co pokazuje jak ta liga jest wyrównana i nieprzewidywalna.

Kolejkę, w piątkowe popołudnie, rozpocznie starcie rezerw Podbeskidzia i Górnika Zabrze. Jak to bywa przy okazji drugich zespołów, wszystko zależy od wzmocnienia z pierwszego składu. Faworytem jednak powinni być goście, podrażnieni wysoką porażką z Jastrzębiem w minionym tygodniu. W sobotnie przedpołudnie na boisko wybiegną futboliści Rekordu Bielsko-Biała i LZS Piotrówka. W starciu lidera z czerwoną latarnią ligi faworyt może być tylko jeden i każdy inny wynik niż pewna wygrana Bielszczan będzie sensacją.

Aż pięć spotkań zostanie rozegranych w sobotnie popołudnie o godzinie 15.00. Bardzo ciekawie zapowiada się konfrontacja LKS-u Bełk z Odrą Opole. Gospodarze ostatnio urwali punkty innemu kandydatowi do awansu, BKS-owi Stal, więc i Opolanie nie będą mieli łatwego zadania w Bełku. GKS Jastrzębie podejmował będzie dobrze grającą w tym sezonie Skrę Częstochowa. Trudno jednak w tym meczu wskazać na faworyta, raczej pachnie w tych zawodach remisem. Do Pawłowic przyjadą piłkarze rezerw Ruchu Chorzów i ze względu na przerwę na kadrę można spodziewać się dobrego składu goście. To może sprawić, że zobaczymy bardzo dobre zawody. Problemów ze zwycięstwem nie powinny mieć natomiast ekipy BKS Stal i Ruchu Zdzieszowice. Ci pierwsi zagrają z Grunwaldem Ruda Śląska, a "Zdzichy" zmierzą się z Szombierkami Bytom.

Kolejkę zakończy niedzielne starcie LKS Czaniec z rezerwami Piasta Gliwice. Jeśli goście będą mieli spore wzmocnienie z Ekstraklasy, to gospodarzy czeka piekielnie trudny mecz, jednak w Czańcu chce podtrzymać passę trzech ligowych spotkań bez porażki oraz pucharowego zwycięstwa z BKS Stal i włączyć się na poważnie do walki o czołową siódemkę. Ten mecz pokaże na co stać piłkarzy z Czańca.

Poniżej znajdziecie dokładną rozpiskę dziesiątej kolejki trzeciej ligi śląsko-opolskiej wraz z obsadą sędziowską:

Podbeskidzie BB - Górnik SSA Zabrze 09-10 16:00 Grzebski Sebastian
Rekord BB - LKS Piotrówka 10-10 11:30 Owsiany Bartosz